3 liga. Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0. Paweł Mróz został bohaterem Wielkich Derbów Podkarpacia!

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
Wielkie Derby Podkarpacia dla Siarki Tarnobrzeg! Lider tabeli trzeciej ligi pokonał Stal Stalową Wolę 1:0, a bohaterem spotkania został Paweł Mróz, który jedynego gola strzelił w samej końcówce spotkania.

Kibicowałeś na Wielkich Derbach Podkarpacia Siarka Tarnobrze...

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)
Bramka:
Paweł Mróz 90
Żółte kartki: Zawiślak, Agudo, Sulkowski, Janeczko, Tyl - Kiełbasa, Olszewski.
Siarka: Pietryga - Bierzało, Stefanik, Józefiak - Janeczko, Tyl, Tabor (86. D'Apollonio), Sulkowski (74. Duda) - Agudo (58. Mróz), Zawiślak, Rogala
Stal: Smyłek - Olszewski, Khorolskyi, Persak, Duda - Cukrowski (73. Zięba), Jopek, Drobot (86. Klepacki), Kiełbasa (84. Wojtak) - Żelisko (73. Lebioda), Świderski
Sędziował: Michał Bobrek (Kraków).
Widzów: 2800 (w tym 317 ze Stalowej Woli).

W pierwszej połowie spotkania przez długi czas zdecydowaną przewagę mieli gospodarze. Podopieczni trenera Sławomira Majaka mieli dużą większą łatwość w operowaniu piłką na połowie przeciwnika i potrafili się przy niej dłużej utrzymywać.

Pierwszą groźną sytuację Siarka stworzyła sobie ze stałego fragmentu gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał głową oddał Kacper Józefiak, ale piłka nieznacznie minęła bramkę strzeżoną przez Mikołaja Smyłka. Było to w dziewiątej minucie gry.

W kolejnych minutach tarnobrzeżanie starali się stwarzać sobie kolejne szanse, głównie za pomocą indywidualnych prób Ivana Agudo, lub Krzysztofa Zawiślaka. Co jakiś czas posyłali również dośrodkowania w pole karne gości, ale tam dobrze na przedpolu grał Smyłek.

Przed końcem pierwszej połowy świetną szansę na pokonanie bramkarza miał również Bartosz Sulkowski, ale świetnie powstrzymał go bramkarz Stali. Poza tym kolejną okazję po dośrodkowaniu z rzutu wolnego miał Józefiak, a z niezłej pozycji za lekki strzał oddał Zawiślak.

Stal najbliżej strzelenia gola była, kiedy sam na sam z bramkarzem wyszedł Aleksander Drobot, ale były zawodnik Siarki długo zwlekał ze strzałem przez co otoczyli go obrońcy, a ostatecznie jego uderzenie zablokował Piotr Pietryga.

Do końca pierwszej połowy utrzymywał się wynik bezbramkowy, a drugą część spotkania ponownie od ataku zaczęli gospodarze, którzy szybko wywalczyli pierwszy stały fragment gry. Zagrożenia pod bramką Stali nie udało im się jednak stworzyć.

W kolejnych minutach jednak to stalowowolanie zyskiwali sobie przewagę. Podopieczni trenera Łukasza Berety coraz sprawniej przenosili się pod pole karne Siarki i oddawali strzały. Po jednej z prób Daniela Świderskiego Piotr Pietryga miał niemałe problemy ze skuteczną interwencją.

Im dłużej trwała druga połowa, tym bardziej spadało tempo prowadzenia tego meczu. Jeszcze w 60. minucie po świetnej indywidualnej akcji blisko strzelenia gola był Paweł Rogala, ale potem obie drużyny miały problem ze stworzeniem sobie dogodnej szansy strzeleckiej.

Kluczową dla losów spotkania okazała się być zmiana, jaką trener Sławomir Majak przeprowadził w 58. minucie gry. Wtedy wprowadził on na boisko Pawła Mroza w miejsce Ivana Agudo i to właśnie Mróz strzelił jedynego gola w tym meczu.

W 90. minucie gry Rogala dośrodkował z lewej strony boiska, Zawiślak zgrał piłkę klatką piersiową w kierunku Mroza, a napastnik Siarki kapitalnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Stali.

Goście starali się doprowadzić do remisu, co rusz posyłali dośrodkowania w pole karne Siarki, ale nie wynikło z tego żadne konkretne zagrożenie. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i 49. Wielkie Derby Podkarpacia wygrali tarnobrzeżanie.

Jest to ich dziesiąty mecz bez porażki w tym sezonie, w tym siódmy mecz zakończony zwycięstwem. Stal przegrała natomiast po raz czwarty i jej strata do odwiecznego rywala z Tarnobrzega urosła do dziesięciu punktów. Siarka utrzymała oczywiście pierwsze miejsce w tabeli, Stal na tę chwilę jest siódma (do końca kolejki pozostało jeszcze kilka spotkań i zielono-czarni mogą spaść niżej).