3 liga. Siarka Tarnobrzeg wygrała sparing z Bronią Radom (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Trzecioligowa Siarka Tarnobrzeg czwarte kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem ograła Broń Radom 3:2.

Broń Radom - Siarka Tarnobrzeg 2:3 (0:2)
Bramki:
Michał Kielak 74 z rzutu karnego, Kamil Kumoch 79 - Ivan Agudo 7, 24, Paweł Mróz 75.
Broń: Kosiorek- Bartosiak, testowany, Kośmicki, Głowacki, Dias, Kumoch, testowany, Kielak, Goljasz, testowany oraz Piotrowski, Wrześniewski, Zborowski, Poręba, Machajek, Ambrozik, Grudzień, K. Dąbrowski.
Siarka (I połowa): Kowal - Zbyradowski, Duda, Sulkowski - Kwaśniewski, Rogala, Kaliniec, Gessner - Agudo - Miszczuk, Bałdyga.
Siarka (II połowa): Pietryga - Bieniarz, Stefanik, Józefiak - Orzechowski, Tyl, Janeczko, Skrzypek - Jacenko - Mróz, Adamek.

Dla Siarki był to piąty sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Wcześniej notowało kolejno następujące wyniki: 3:1 z Widzewem Łódź, 3:0 z Apklan Resovią, 2:4 z Izolatorem Boguchwała i 2:0 z Wisłoką Dębica.

Bardzo dobra pierwsza połowa, druga słabsza. W pierwszej mogliśmy strzelić więcej bramek, mieliśmy do tego nawet pięć sytuacji. W drugiej części spotkania Broń mocno nas przycisnęła i zdominowała - powiedział nam po spotkaniu drugi trener Siarki, Dariusz Dul.

W świetnej formie wydaje się być Hiszpan Ivan Agudo, który w dotychczasowych meczach sparingowych nie strzelił gola tylko Apklan Resovii. Trafienia w Radomiu były jego bramkami numer sześć i siedem w trakcie przygotowań do rundy wiosennej.

- Grał na swojej nominalnej pozycji, na dziesiątce i czuje się na niej bardzo dobrze - dodał Dariusz Dul.

W kolejnym sparingu tarnobrzeżanie zmierzą się z Motorem Lublin. Mecz odbędzie się w niedzielę szóstego lutego w Lubartowie. Początek o godzinie 11.