3 liga. Siarka Tarnobrzeg wygrała w Zabierzowie z Jutrzenką Giebułtów 4:1. Hattrickiem popisał się Krzysztof Ropski

mtr
Po dwóch kolejkach Krzysztof Ropski ma na swoim koncie pięć strzelonych goli
Po dwóch kolejkach Krzysztof Ropski ma na swoim koncie pięć strzelonych goli Marcin Radzimowski
Piłkarze Siarki przyjechali do Zabierzowa na czwartkowy mecz z beniaminkiem 3. ligi w roli zdecydowanego faworyta. I z tej roli się wywiązali, choć do przerwy było 1:1.

Tarnobrzeżanie objęli prowadzenie już w 16. minucie – na listę strzelców wpisał się pozyskany latem Patryk Kapuściński.

Jutrzenka tuż przed przerwą doprowadziła do wyrównania, strzelając swoją pierwszą, historyczną bramkę na tym poziomie rozgrywkowym (zespół z niewielkiego Giebułtowa jeszcze w sezonie 2005/06 występował w C klasie).

Jutrzenka Giebułtów - Siarka Tarnobrzeg

Jutrzenka Giebułtów - Siarka Tarnobrzeg. Zderzenie z III lig...

Tuż po zmianie stron arbiter podyktował rzut karny dla "Siarkowców" i po chwili ze swojego trzeciego gola w sezonie mógł cieszyć się Krzysztof Ropski. 22-letni snajper swoją wysoką formę potwierdził kilka minut później, strzelając głową na 3:1.

Gospodarze mecz kończyli w osłabieniu, co w końcówce wykorzystał skuteczny Ropski. Napastnik Siarki głową (po raz czwarty w tym sezonie) skierował futbolówkę do bramki Jutrzenki, kompletując tym samym hattricka.

- Na pewno cieszymy się z wysokiego zwycięstwa na wyjeździe, choć przytrafiły nam się również niepotrzebne błędy, ale taka jest piłka. Straciliśmy bramkę w ostatniej akcji pierwszej połowy, na szczęście dobrze zareagowaliśmy po rozmowie w szatni i po zmianie stron przyniosło to efekty. Cieszy wysoka forma naszego napastnika - komentował tuż po meczu Grzegorz Opaliński, trener Siarki.

Jutrzenka Giebułtów - Siarka Tarnobrzeg 1:4 (1:1)

Bramki: 0:1 Kapuściński 16, 1:1 Zawadzki 45, 1:2 Ropski 47-karny, 1:3 Ropski 54, 1:4 Ropski 86.

Jutrzenka: Iliński – Romuzga (66 Domaradzki), Arian żż cz [67], Michalec, Bizoń, Jeziorski ż, Litewka, Zając ż (46 Kawa ż), Zieliński (46 Balawender), Zawadzki (46 Majcherczyk), Wojtaszek (84 Michniak). Trener Piotr Powroźnik.

Siarka: Zoch 5 – Kowalik 5, Duda 5, Kapuściński 7, Sulkowski 5 (46 Świderski), Kasperkiewicz 5, Wiktor ż 5, Lenartowski 5 (66 Mróz 5), Głaz ż 5, Kargulewicz 5 (79 D'Apollonio), Ropski 9 (88 Józefiak). Trener Grzegorz Opaliński.

Sędziował Bińkowski (Skarżysko Kamienna).