3 liga siatkarek: San-Pajda II Jarosław wygrał w meczu na szczycie z Lubczą Racławówka

San-Pajda II Jarosław pokonał Lubczę Racławówka na wyjeździe 3:1 i zachował pierwsze miejsce w tabeli. Dla Lubczy to pierwsza porażka w tym sezonie. Pierwsze zwycięstwo odniósł z kolei UKS Zaleszany.

Drużyna z Jarosławia dominuje w tym sezonie w 3 lidze. Trudno się dziwić San-Pajda ma zdecydowanie najwyższy skład, a bywa, że jej skład zasilają zawodniczki z 2 ligi.

Lubcza walczyła dzielnie, ale w każdym niemal secie następował moment, kiedy rywalki wrzucały wyższy bieg i odskakiwały. Atak jarosławianek ciągnęły głównie Magierowska i Michalska. W jednym secie gospodyniom udało się postawić rywalkom nieco mocniej i wyrwały jednego seta.

– Spodziewałem się, że będzie to dla nas bardzo trudne spotkanie. Rywalki były znacznie wyższe od nas. Urwaliśmy im jednak jednego seta. To taki nasz mały sukces w tym meczu, bo to pierwszy set przegrany przez San-Pajdę w tym sezonie – skwitował Andrzej Tereszkiewicz, trener Lubczy.

Przed siatkarkami dłuższa przerwa, bo najbliższa kolejka dopiero 12 stycznia.

Lubcza Racławówka – San-Pajda II Jarosław 1:3 (22:25, 16:25, 25:22, 19:25)
**
Lubcza**: Strączek, Mikulska, Cisek, Flaga, Niedziałek, Baran, Florczak (libero) oraz Mędrygał, M. Maciej, Barańska, Krochmal, Ciepielowska (libero). Trener Andrzej Tereszkiewicz.

San-Pajda: Lubas, Magierowska, Orzyłowska, Ozimek, Michalska, Ciurkot, Pacholak (libero) oraz Kuźniar. Trener Piotr Cholewa.

POZOSTAŁE WYNIKI: UKS Zaleszany – AZS UR Rzeszów 3:2, Feniks Radymno – MKS Łańcut 1:3 (22:25, 16:25, 25:22, 19:25).