3 liga. Stal Rzeszów efektownie pokonała Wiślan Jaśkowice. Ładne gole z rzutów wolnych zdobywali Kamil Bętkowski i Wojciech Reiman

Miłosz Bieniaszewski
Piłkarze Stali Rzeszów mieli powody do radości, bo pewnie pokonali Wiślan Jaśkowice Krzysztof Kapica
W zaległym meczu 18. kolejki Stal Rzeszów nie dała żadnych szans Wiślanom Jaśkowice, których pokonała 3:0.

Wiślanie na wiosnę w niczym nie przypominają drużyny, która jesienią wszystkich zaskakiwała. W czterech tegorocznych meczach wywalczyli tylko punkt i w Rzeszowie nikt sobie nie wyobrażał, aby dorobek przeciwnika Stali miał być po tym meczu większy.

W pierwszych minutach to jednak goście sprawiali ciut lepsze wrażenie, ale konkretów brakowało. Gospodarze szybko przejęli inicjatywę, a na pewno pomogła w tym bramka zdobyta przez Piotra Ceglarza, któremu piłkę wyłożył Bartosz Pikul. Od tego momentu akcje Stali zaczęły nabierać jeszcze większego rozmachu i defensywa gości cały czas musiała być czujna.

Miejscowym brakowało jednak dokładności w polu karnym rywala. Impet rzeszowian szybko zgasł i gra zrobiła się bardzo szarpana. Sporo było fauli i przerw w grze. Tak naprawdę jedyne, co mogło cieszyć miejscowych kibiców, to wynik.

Tak było do 45 minuty, kiedy pięknie klepnęli Kamil Bętkowski z Wojciechem Reimanem, a mocny strzał tego drugiego z kłopotami wybronił Sebastian Ropek. Akcja ta pozwalała mieć nadzieję na ciekawsze widowisko po przerwie.

W zaległym meczu 18. kolejki Stal Rzeszów nie dała żadnych szans Wiślanom Jaśkowice, których pokonała 3:0.Stal Rzeszów - Wiślanie Jaśkowice 4:0 (1:0)Bramki: 1:0 Ceglarz 17, 2:0 Bętkowski 55-wolny, 3:0 Reiman 58-wolny, 4:0 Kursa 77-głową. Zobacz także: Stal Rzeszów efektownie pokonała Wiślan Jaśkowice. Ładne gole z rzutów wolnych zdobywali Kamil Bętkowski i Wojciech Reiman [RELACJA]

3 liga. Stal Rzeszów pewnie ogrywa Wiślan Jaskowice 4:0 [ZDJ...

Wielkiej zmiany może od razu nie zaobserwowaliśmy, ale rzeszowianie w krótkim czasie zdobyli dwie bliźniacze bramki z rzutów wolnych, a to pozwoliło im grać bardzo swobodnie.

Stalowcy nie musieli forsować zbyt wielkiego tempa i trochę oszczędzali siły na kolejne spotkania. Mimo to podwyższyli prowadzenie, a gola zdobył Rafał Kursa, który na boisku przebywał...kilkanaście sekund.

Stal Rzeszów - Wiślanie Jaśkowice 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Ceglarz 17, 2:0 Bętkowski 55-wolny, 3:0 Reiman 58-wolny, 4:0 Kursa 77-głową.

Stal: Skuza 6 - Skała 6 (72 Gliniak), Duda 7, Basista 8, Maślany 6 - Pikul ż 7 (67 Gil) Szeliga 7, Reiman 7 (79 Skiba), Bętkowski ż 7 (67 Revak) Ceglarz 6 (77 Kursa) - Koczon 6. Trener Tadeusz Krawiec.

Wiślanie: Ropek - Węgrzyn ż, Galos ż, Sikora, P. Morawski ż - Czarnecki (87 Sosin), Białek ż, M. Morawski (79 N. Morawski), Bębenek (82 Wcisło) - Labut (68 Grzesicki), Popiela ż (52 Kuliszewski) Trener Wojciech Ankowski.

Sędziował Iwanowicz (Kraśnik). Widzów 300.