3 liga. Stal Rzeszów nie zdołała pokonać Soły Oświęcim mimo, że w jej składzie grali sami juniorzy

Micz
Piłkarze rzeszowskiej Stali zdobyli w Oświęcimiu tylko punkt
Piłkarze rzeszowskiej Stali zdobyli w Oświęcimiu tylko punkt K_kapica_afk
Tylko punkt zdobyła Stal w Oświęcimiu. Rzeszowianie objęli prowadzenie, ale nie potrafili utrzymać go do końca.

Przed meczem wydawało się, że Stal Rzeszów powinna wywieźć z Oświęcimia komplet punktów, bo gospodarze wystawili dziś samych młodzieżowców w meczowej szesnastce.

Pierwsza połowa jednak już pokazała, że wcale nie będzie tak łatwo. Wprawdzie rzeszowianie atakowali, ale młody zespół Soły raz po raz próbował również zagrozić bramce Wieczerzaka. Stal była blisko objęcia prowadzenia w 28. minucie, ale strzał Bętkowskiego był minimalnie niecelny. Chwilę później strzelał Reiman, ale tym razem Sołę uratował bramkarz.

Rzeszowianie w końcu dopięli swego tuż przed przerwą - Daniel Koczon bardzo dobrze zagrał do Reimana, a ten z najbliższej odległości głową umieścił piłkę w siatce.

Stal mogła prowadzić 2:0 już na początku drugiej połowy, ale strzał Bętkowskiego wylądował na słupku. To co nie udało się rzeszowianinowi, udało się zawodnikowi gospodarzy - w 59. minucie Ceglarz nie pomylił się w sytuacji sam na sam i wyrównał.

Potem mimo prób z obu stron żadne bramki już nie padły. - Niestety nasza gra nadal wygląda kiepsko - powiedział po meczu trener Stali Grzegorz Nalepa. - Dalej mamy problem z podstawowymi rzeczami jak np. dokładne podania. Dzisiaj Soła wystawiła skład młodzieżowy i ci chłopcy biegali, walczyli i to właściwie wystarczyło, by wywalczyli remis - dodał.

Soła Oświęcim – Stal Rzeszów 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Reiman 44; 1:1 E. Ceglarz 59.

Soła: Mioduszewski – Płonka, Chlebowski, Skrzypniak, Stankiewicz ż (90+2 Nowak), Ochman, Duda, Rogala, Gaudyn (56 E. Ceglarz ż), Szcząber, Syguła (78 Pańkowski). Trener Tomasz Świderski.

Stal: Wieczerzak 5 – Kursa 5, Gliniak 5, Basista 5, P. Ceglarz 5, Kordas 5, Reiman ż 5, Gil 5 (78 Pikul ż), Skiba 5, Bętkowski 5, Koczon ż 5 (71 Majka). Trener Grzegorz Nalepa.

Sędziował Moskal 7 (Skarżysko Kamienne). Widzów 30.