3 liga. Stal Rzeszów wysoko wygrała na własnym obiekcie ze Spartakusem Daleszyce, choć w pewnym momencie było nerwowo

Marcin Trzyna
Krzysztof Kapica
W meczu 23. kolejki trzeciej ligi Stal Rzeszów wygrała na własnym obiekcie ze Spartakusem Daleszyce 5:2. Wynik jest wysoki, choć jeszcze w 73. minucie było 2:2.

Po sensacyjnej porażce w Oświęcimiu, piłkarzom Stali bardzo zależało na tym, by szybko się odbudować i pokazać się rzeszowskim kibicom z jak najlepszej strony. - Jest w nas sportowa złość - mówił przed meczem Janusz Niedźwiedź.

Już w 8. minucie bramkarza Stali mógł zaskoczyć Michał Jezierski – ostatecznie piłka po jego „centro-strzale” trafiła w poprzeczkę. Rzeszowska drużyna szybko się zrewanżowała – i od razu strzeliła gola. Grzegorz Goncerz zagrał w pole karne, tam wbiegał Damian Sierant, który pewnym strzałem pokonał wychodzącego z bramki Szymona Pietrasa.

Kilka minut po zmianie stron było już 2:0. Z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Reiman, a popularny „Gonzo” głową skierował futbolówkę do bramki Spartakusa.

W 64. minucie Mariusza Maciejskiego w polu karnym sfaulował Błażej Cyfert i arbiter z Kielc wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Piotr Ostrowski i pewnym strzałem pokonał Otczenaszenkę. Po chwili bramkarz Stali znów musiał wyjmować piłkę z siatki – po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Bartosz Sot i w Rzeszowie było 2:2.

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia nie podłamali się i ruszyli do ataku. Po kornerze piłkę za pole karne wybił Pietras, a tam znalazł się Sławomir Szeliga, który potężnym uderzeniem z lewej nogi wyprowadził Stal na prowadzenie. Dziesięć minut później wynik podwyższył Szymon Kobuciński, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego. W samej końcówce Reiman wykorzystał podanie Kobusińskiego i ostatecznie rzeszowianie pewnie pokonali zespół z Daleszyc.

Stal Rzeszów wygrywa u siebie ze Spartakusem Daleszyce 5:2

3 liga. Stal Rzeszów wygrała u siebie ze Spartakusem Daleszy...

Stal Rzeszów - Spartakus Daleszyce 5:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Sierant 12, 2:0 Goncerz 52, 2:1 Ostrowski 66-karny, 2:2 Sot 71, 3:2 Szeliga 74, 4:2 Kobusiński 84, 5:2 Reiman 89.

Stal: Otczenaszenko 6 – Jarecki 5 (46 Chromiński 6), Trznadel 6, Cyfert 6, Kostkowski 6, Ligienza 6 (59 Szeliga 7), Głowacki 6 (66 Mozler 6), Reiman 8, Sierant 7 (70 Kobusiński ż 6), Nawrot 5 (46 Płonka 6), Goncerz 7. Trener Janusz Niedźwiedź.

Spartakus: Pietras – Krzeszowski, Cedro, Kokosza ż, M. Zawadzki, Sot ż (83 Kukiełka), Ł. Zawadzki, Ostrowski, Jezierski, Bogacz (46 Maciejski), Blicharski ż (76 Brożyna). Trener Krzysztof Trela.

Sędziował Kowalski (Kielce). Widzów 350.