3 liga. Stal Stalowa Wola - Cracovia II 0:2 [ZAPIS RELACJI LIVE, ZDJĘCIA]

Damian Wiśniewski
W piątek 22 kwietnia Stal Stalowa Wola przegrała na własnym boisku 0:2 z Cracovią II w meczu trzeciej ligi.

Stal Stalowa Wola - Cracovia II Kraków 0:2 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Kibole Motoru Lublin na trybunie zamiast młynu szalikowców S...

Stal Stalowa Wola - Cracovia II 0:2 (0:1)
Bramki:
Kamil Ogorzały 31, Radosław Kanach 82.
Żółte kartki: Khorolskyi - Stachera, Ogorzały.
Stal: Smyłek - Szifer, Khorolskyi (46. Mucha), Hladik, Olszewski (61. Zięba) - Stępniowski (46. Skrzyniak), Stelmach (77. Biskup), Jopek, Książek (61. Wojtysiak), Kacprzycki - Marchewka.
Cracovia II: Wilk - Stachera, Zaucha, Urban (81. Bała), Ziemnik - Kanach, Ożóg, Sadiković (46. Thiago), Wiśniewski, Jodłowski - Ogorzały.

Stal Stalowa Wola podeszła do tego meczu po siedmiu kolejnych spotkaniach, w których nie potrafiła odnieść zwycięstwa i pięciu, w których nie strzeliła ani jednego gola. Zadanie przełamania się na pewno nie było łatwe, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że mierzyć się miała z wiceliderem tabeli.

Stal wzorem poprzednich meczów liczyła na grę z kontry, ale i krakowianie początkowo grali dość zachowawczo. Długo żadna ze stron nie potrafiła stworzyć sobie konkretne sytuacji pod bramką rywala. W drużynie ze Stalowej Woli po pewnym czasie dwie niezłe okazje miał Bartosz Marchewka, ale najpierw minął się z piłką, a następnie przestrzelił z dogodnej pozycji.

Goście objęli prowadzenie w 31. minucie gry. Kamil Ogorzały otrzymał piłkę przed polem karnym Stali, oddał mocny strzał i wpakował zdobył bramkę. Mikołaj Smyłek nie miał większych szans na skuteczną interwencję.

Pod koniec pierwszej połowy miała miejsce kuriozalna sytuacja. Na pustym młynie kibiców Stali (ci kilka dni temu ogłosili bojkot) pojawili się fani... Motoru Lublin. Ci powiesili flagę z napisem "nieproszeni goście", odśpiewali kilka przyśpiewek i zeszli z trybuny. Jak się potem dowiedzieliśmy, przed spotkaniem kupili normalnie bilety i przez bramki weszli na stadion.

Na drugą połowę stalowowolanie wyszli z dwiema zmianami. Volodymyra Khorolskyiego, który przed przerwą otrzymał żółtą kartkę, zastąpił Filip Mucha, a za Wiktora Stępniowski wszedł Adrian Skrzyniak.

Nie miało to jednak za bardzo wpływu na obraz gry. Stal potrafiła się od czasu do czasu dłużej utrzymać przy piłce, ale brakowało jej błysku w kluczowych momentach akcji ofensywnych.

Najgroźniej pod bramką krakowskiej drużyny zrobiło się, kiedy z rzutu wolnego uderzył Łukasz Kacprzycki, ale wówczas piłka nieznacznie minęła bramkę. Po jakimś czasie bramkarz Cracovii II tak niefortunnie wybijał piłkę, że ta odbiła się od Bartosza Marchewki, ale ostatecznie wyszła na aut bramkowy.

Wynik na 2:0 dla gości ustalił Radosław Kanach, który mocnym strzałem sprzed szesnastki nie dał szans bramkarzowi. Cracovia II wygrała i dzięki temu zepchnęła Siarkę Tarnobrzeg z pozycji lidera (co najmniej do soboty, kiedy ta zagra z Koroną Rzeszów). Stal przedłużyła natomiast swoją serię meczów bez wygranej do ośmiu, a bez strzelonego gola do sześciu.

***

ZAPIS RELACJI LIVE

90+2'
Koniec spotkania, Stal przegrała 0:2.

90'
Sędzia doliczył dwie minuty do drugiej połowy.

86'
Kamil Ogorzały z Cracovii II został ukarany żółtą kartką.

82'
GOOOOL! 2:0 dla Cracovii II. Najpierw gości dośrodkowali piłkę w pole karne z rzutu rożnego, a po wybiciu jej przed szesnastkę pięknym strzałem Mikołaja Smyłka pokonał Radosław Kanach

81'
Zmiana w Cracovii II. Schodzi Damian Urban, wchodzi Tomasz Bała.

80'
Marchewka oddał strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony w pole karne, spokojnie złapał piłkę bramkarz.

77'
Zmiana w Stali: wchodzi Michał Biskup, schodzi Przemysław Stelmach.

74'
Było blisko gola dla Stali. Nieporozumienie w obronie Cracovii starał się wykorzystać Marchewka - bramkarz gości wybijając piłkę nabił napastnika gospodarzy, ale piłka ostatecznie minęła bramkę.

Kibicowałeś na meczu Stal Stalowa Wola - Cracovia II Kraków?...

68'
Żółta kartka dla Ivana Hladika.

66'
Kacprzycki oddał bardzo dobry strzał z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała tuż obok bramki gości.

65'
Żółta kartka dla Michała Stachery z Cracovii II za faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku Stali.

61'
Dwie zmiany w Stali. Wchodzą Michał Zięba i Oskar Wojtysiak, schodzą Bartłomiej Olszewski i Mateusz Książek.

57'
Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Cracovii II, piłkę wybili jej obrońcy.

55'
Mateusz Książek oddał strzał na bramkę Stali, ale wyraźnie się pomylił. Grę wznowi Smyłek.

46'
Zaczynamy drugą połowę i mamy kilka zmian w obu zespołach. W Stali: Filip Mucha wszedł za Korolskyiego, a Adrian Skrzyniak za Wiktora Stępniowskiego. W Cracovii II Rodrigues de Souza Thiago zastąpił Sadikovicia.

19:55
Pod koniec pierwszej połowy na trybunach pojawili się nieoczekiwani goście, kibice... Motoru Lublin. Fani drugoligowego klubu zaintonowali kilka przyśpiewek i opuścili młyn zajmowany normalnie przez kibiców Stali.

45'
Koniec pierwszej połowy, Stal przegrywa 0:1.

42'
Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne Cracovii II, łapie piłkę bramkarz

37'
Po wrzutce z rzutu rożnego w pole karne gości Stal reklamowała zagranie ręką u jednego z rywali, ale gwizdek arbitra milczy.

35'
Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Stali strzał oddał Robert Ożóg, ale był on za lekki i Smyłek złapał piłkę.

31'
GOOOOL! 1:0 dla Cracovii II, Kamil Ogorzały oddał mocny strzał ze skraju pola karnego i wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki Mikołaja Smyłka.

30'
Volodymyr Khorolskyi ze Stali otrzymał żółtą kartkę.

29'
Dobra okazja dla Stali. Po zagraniu Szymona Jopka z lewej strony w polu karnym niepilnowany piłkę otrzymał Marchewka, ale zawodnik Stali fatalnie przestrzelił.

26'
Po dośrodkowaniu w pole karne Cracovii niezłą okazję mógł mieć Bartosz Marchewka, ale minął się z piłką.

24'
Damir Sadiković oddał strzał sprzed pola karnego na bramkę Stali, ale został zablokowany.

22'
Mateusz Książek zaatakował lewą stroną boiska, ale powstrzymali go obrońcy Cracovii II.

20'
Przy piłce Stal, gra toczy się na prawej stronie boiska.

15'
Na razie żadna ze stron nie stworzyła sobie większego zagrożenia pod bramką rywala. Cracovia II miała jeden rzut rożny, a Stal raz wypuściła się pod pole karne gości. Skończyło się na aucie bramkowym.

1'
Spotkanie się rozpoczęło.

Byłeś na piątkowym meczu trzeciej ligi Stal Stalowa Wola - Cracovia II? Znajdź się na naszych zdjęciach!

3 liga. Kibice na meczu Stal Stalowa Wola - Cracovia II. Był...