Damian Wiśniewski
W sobotę piątego marca trzecioligowa Stal Stalowa Wola zagrała swój ostatni mecz sparingowy w ramach przygotowań do drugiej części sezonu. Pokonała w nim JKS Jarosław 4:1.

Stal Stalowa Wola - JKS Jarosław 4:1 (0:1)
Bramki:
Bartosz Marchewka 55, 63, Vitor Barata 76, 83 z rzutu karnego - Aleks Kopcio 12
Stal: Smyłek - Zięba, Khorolskyi, Hladik, Davidik, Skrzyniak, Duda, Jopek, Stelmach, Biskup, Marchewka oraz Wietecha, Stępniowski, Klepacki, Szifer, Hudzik, Barata, Wojtak, Pietrzyk, Mucha.
JKS: Dudek – Ptasznik, Baran, Markiewicz, Bartnik, Kopcio, Sobolewski, Raba, Bała – Pawlak, Cardenas Gonzales oraz Krzywonos, Staniocha, Saramak, Chrupcała, Stankiewicz, Roga, Krzyczkowski.

Pierwsza połowa w wykonaniu Stali nie była najlepsza. Mimo tego, że piłkarze przed rozpoczęciem sparingu specjalnie się motywowali i mówili sobie, że trzeba od początku mocno ruszyć na przeciwnika, to początkowo goście mieli inicjatywę.

W 12. minucie gry JKS objął prowadzenie. Po składnej akcji na prawej stronie boiska i dośrodkowaniu w pole karne bramkarza Stali (w wyjściowej jedenastce znalazł się Mikołaj Smyłek) pokonał Aleks Kopcio.

W kolejnych minutach zielono-czarni mieli przewagę i starali się stwarzać sytuacje, ale brakowało im konkretów. W kluczowych momentach brakowało im dokładności, czy to w ostatnim podaniu mającym pomóc w finalizacji akcji, czy też przy samym strzale. Ostatecznie do przerwy Stal przegrywała 0:1.

W drugiej połowie stalowowolanie byli już zdecydowanie bardziej skuteczni. W 55. minucie spotkania do wyrównania doprowadził nowy nabytek Stali, Bartosz Marchewka. Osiem minut później ten sam zawodnik wykończył składną akcję swojego zespołu i Stal wyszła na prowadzenie.

Kolejne dwa gole strzelił kolejny nowy zawodnik, Vitor Freitas Barata. Portugalczyk najpierw w 76. minucie gry podwyższył na 3:1, a chwilę później ustalił wynik spotkania skutecznie wykonując rzut karny.

Dla Stali Stalowa Wola wygrana 3:0 z JKS Jarosław to piąty sparingowy triumf. Wcześniej notowała takie wyniki: 1:1 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, 1:4 ze Stalą Rzeszów, 1:2 ze Skrą Częstochowa, 0:1 ze Zniczem Pruszków, 3:1 z Polonią Bytom, 3:1 z KS Wiązownica, 0:2 z Sandecją Nowy Sącz, 4:0 z Bruk-Bet Termaliką II Nieciecza oraz 3:0 z Karpatami Krosno.

W kolejny weekend, w sobotę 12 marca, Stal zainauguruje wiosenne zmagania w trzeciej lidze. Zmierzy się z Wisłoką Dębica na własnym boisku, początek zmagań zaplanowano na godzinę 17.

Kilkudziesięciu kibiców wspierał Stal Stalową Wolę w ostatnim meczu sparingowym przed rundą wiosenną w trzeciej lidze. Zobacz zdjęcia fanów ze starcia z JKS Jarosław.

Kibice na meczu Stal Stalowa Wola - JKS Jarosław. Znajdź się...

Do rozpoczęcia drugiej części sezonu 2021/2022 w grupie czwartej piłkarskiej trzeciej ligi pozostało już niewiele ponad tydzień. Zobacz, jakich ciekawych transferów dokonywały wszystkie zespoły, w tym Stal Stalowa Wola i Siarka Tarnobrzeg i ekipy z województwa świętokrzyskiego: ŁKS Probudex Łagów, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Czarni Połaniec i Wisła Sandomierz.

3 liga. Najciekawsze transfery zimowe. Stal Stalowa Wola, Si...