3 liga. Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Chełmianką Chełm 0:2. Rozczarowujący wynik "Stalówki"

mtr
archiwum
Nie tak wyobrażali sobie sympatycy Stali Stalowa Wola wyjazd do Chełma. Podopieczni Rolanda Thomasa w kiepskim stylu przegrali z miejscową Chełmianką po dwóch golach straconych w drugiej części spotkania.

Chełmianka w pierwszej połowie miała kilka groźnych sytuacji, ale bardzo dobrze w bramce Stali spisywał się Mikołaj Smyłek, który zatrzymał m.in. dwa strzały Wójcika.

Stal nie potrafiła poważnie zagrozić bramce gospodarzy i ostatecznie, głównie dzięki dobrej postawie Smyłka, do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Kilka minut po zmianie stron Chełmianka objęła prowadzenie - z rzutu karnego (faulowany Kahsay) nie pomylił się Łukasz Mazurek. Piłkarze Stali najwyraźniej podłamani tym faktem, znów dali się zaskoczyć i miejscowi po bramce Krystiana Wójcika prowadzili już dwoma bramkami.

W 66. minucie podopieczni Rolanda Thomasa protestowali, ponieważ domagali się odgwizdania rzutu karnego za zagranie ręką. Gwizdek arbitra z Kielc jednak milczał. Goście ze Stalowej Woli nie mogli złapać odpowiedniego rytmu i ostatecznie Chełmianka dowiozła korzystny wynik do końca spotkania.

Chełmianka Chełm - Stal Stalowa Wola 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Mazurek 54-karny, 2:0 Wójcik 62.

Chełmianka: Ciołek - Budzyński (69 Kanarek), Zbiciak, Mazurek, Wiatrak, Wołos, Bednara (75 Czułowski), Piekarski, Wójcik (66 Skoczylas), Myśliwiecki (75 Myśliwiecki), Kahsay (66 Bonin). Trener Tomasz Złomańczuk.

Stal: Smyłek - Zięba (76 Klepacki), Khorolskyi ż, Persak, Olszewski, Duda ż, Wojtak (46 Kiełbasa), Radulj, Grober ż (76 Lebioda), Żelisko, Świderski. Trener Roland Thomas.