3 liga. Stal Stalowa Wola przegrała z Czarnymi Połaniec. Ekipa Łukasza Surmy nie była skuteczna na wyjeździe

Stal Stalowa Wola w rundzie wiosennej rozdała mnóstwo punktów
Stal Stalowa Wola w rundzie wiosennej rozdała mnóstwo punktów Marcin Radzimowski
Stal w poprzednich dwóch meczach zdobyła 4 punkty, więc można było mieć pewne nadzieje przed jej wyjazdem do Połańca. Okazały się jednak płonne. "Stalówka" przegrała w Połańcu 0:1.

„Stalówka” nie rozpoczęła jednak źle. Dość szybko, bo już w 10. minucie mogła otworzyć wynik. Dobrą okazję na gola miał wówczas Mateusz Hudzik, kiedy to uderzał po rzucie rożnym. Piłka odbiła się jeszcze od zawodnika gospodarzy i przeleciała tuż obok bramki Czarnych.

W odpowiedzi w polu karnym zielono-czarnych dryblował Adrian Gębalski, były bombardier Stali. Gdy napastnik Czarnych składał się do strzału, został zablokowany przez obrońców.

W kolejnych fragmentach oba zespoły szukały swoich szans na gola. Zarówno jednak Czarnym, jak i Stali, brakowało wykończenia pod bramką przeciwnika. W końcu w 36. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Stali piłka minęła wszystkich zawodników, a wrzutkę zamknął Filip Bakowski, który z bliska skierował futbolówkę do siatki.

W drugiej połowie można było oczekiwać zdecydowanych ataków gości. Takie się zdarzały, ale Stali brakowało dobrych sytuacji pod bramką gospodarzy. Czarni, których napędzała do walki świadomość walki o zapewnienie sobie utrzymania w lidze, także gościli pod bramką Stali, ale idealnych okazji do zdobycia goli nie stworzyli sobie.

Czarni Połaniec – Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)