Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W sobotnich Wielkich Derbach Podkarpacia w trzeciej lidze Stal Stalowa Wola przegrała z Siarką Tarnobrzeg.

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 2:4. Zobacz zdjęcia z ...

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 2:4 (1:2)
Bramki:
Szymon Jopek 26 z rzutu karnego, Daniel Świderski 51 - Bartosz Sulkowski 12, Dawid Bałdyga 20, Kamil Adamek 84, Ivan Agudo 86.
Żółte kartki: Stelmach, Olszewski, Jopek - Bierzało, Sulkowski
Stal: Smyłek - Szifer (59. Zięba), Khorolskyi, Hladik, Olszewski - Stępniowski, Stelmach (69. Barata), Jopek, Kacprzycki (46. Kiełbasa) - Marchewka (73. Grabarz), Świderski
Siarka: Kowal - Duda, Stefanik, Bierzało - Kwaśniewski (90+2. Janeczko), Kaliniec, Tyl, Sulkowski - Bałdyga (87. Miszczuk), Agudo (88. Yatsenko), Adamek (88. Zawiślak).

Podkarpackie derby świetnie mogła świetnie zacząć Stal, bo już w drugiej minucie o krok od otworzenia wyniku był Daniel Świderski. Napastnik ten minął nawet bramkarza Siarki, Macieja Kowala, ale ostatecznie trafił w boczną siatkę.

W kolejnych minutach przewagę zyskiwała sobie Siarkę i w dwunastej minucie przełożyło się to na gola - Mikołaja Smyłka pokonał Bartosz Sulkowski. Niecałe dziesięć minut później było już 2:0 dla gości - najpierw niezły strzał oddał Ivan Agudo, ale goalkeeper Stali odbił piłkę. Z dobitką Dawida Bałdygi już sobie jednak nie poradził.

Po drugiej straconej bramce "Stalówka" się otrząsnęła i zaczęła znów stwarzać sobie szanse pod bramką swojego rywala. Najpierw głową uderzył Bartosz Marchewka, ale nie sprawił tym większych kłopotów bramkarzowi. Potem jednak faulowany w polu karnym Siarki był Wiktor Stępniowski, a to nie uszło uwadze sędziego. Rzut karny na gola zamienił Szymon Jopek.

Do przerwy więcej goli nie padło i choć inicjatywa była po stronie Stali, to obie ekipy stworzyły sobie po jeszcze jednej niezłej szansie na zdobycie bramki.

Kibice "Stalówki" i głośny doping na Wielkich Derbach Podkar...

Drugą połowę znów zaczęła bardzo dobra okazja Świderskiego, ale tym razem piłkarz "Stalówki" ją wykorzystał i od 51. minuty gry był remis. Asystował mu Bartłomiej Kiełbasa, wprowadzony na boisko chwilę wcześniej.

Później mecz się wyrównał, a jednej bardzo dobrej okazji do ponownego wyprowadzenia Siarki na prowadzenie nie wykorzystał Agudo - Hiszpan nie trafił w światło bramki z dogodnej pozycji po podaniu od Sulkowskiego.

Co się nie udało wtedy, Siarka osiągnęła w 84. minucie - wtedy gola na 3:2 strzelił Kamil Adamek, a już po chwili tarnobrzeżanie ponownie prowadzili dwoma trafieniami, bo bramkarza pokonał Agudo. Rozgrywający zespołu gości minął Smyłka i wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Wynik do końca meczu już nie uległ zmianie, Siarka drugi raz w tym sezonie wygrała ligowe derby ze Stalą (jesienią zwyciężyła 1:0).

Kibice Siarki Tarnobrzeg na Wielkich Derbach Podkarpacia w S...

Kibice na meczu Stal - Siarka. Znajdź się na naszych zdjęciach! (GALERIA)