Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu 15. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola doznała niespodziewanej porażki 0:1 z Wólczanką Wólką Pełkińską na własnym boisku. Przerwana została tym samym jej seria ligowych zwycięstw. Marcin Radzimowski
W trzecioligowym meczu piłki nożnej rozegranym 30 października w Stalowej Woli miejscowa Stal niespodziewanie przegrała z ostatnią dotąd Wólczanką Wólka Pełkińska 0:1. Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia z tego meczu.

Stal Stalowa Wola - Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1 (0:1)
Bramka:
Ruslan Marushka 31.
Żółte kartki: Drobot, Żelisko, Jopek - Myszogląd.
Stal: Smyłek - Wojtysiak, Pietrzyk, Khorolskyi (58. Drobot), Hudzik, Olszewski, Stępniowski (58. Kiełbasa), Duda (71. Jakimiuk), Radulj (71. Żelisko), Jopek, Świderski.
Wólczanka: Wierzchowski – Skrzyniak, Wach, Marushka, Myszogląd (70. Kędzior), Podstolak, Łazarz, Peda (60. Dusiło), Lorek (89. Baran), Soboń, Kowal (89. Markiewicz).
Sędziował: Daniel Detka (Kielce)

Stal Stalowa Wola podeszła do tego spotkania po czterech kolejnych zwycięstwach z rzędu i miała zmierzyć się z rywalem, który do tej pory wygrał tylko jedno spotkanie w tym sezonie, a do tego zajmował ostatnie miejsce w tabeli. To ona była więc zdecydowanym faworytem meczu.

Na boisku skuteczniejsi byli jednak skazywani przed meczem na porażkę goście. Potrafili oni trzymać swoich rywali w bezpiecznej odległości od bramki, zazwyczaj skupiając się na tym, by gola nie stracić.

Ich wyjścia z atakami sprawiały jednak gospodarzom sporo problemów. W pewnym momencie Mikołaj Smyłek musiał ratować swój zespół przed utratą gola, a w 31. minucie gry skapitulował. Pokonał go Ruslan Marushka.

Stal oddała jeden niezły strzał w pierwszej połowie - Kamil Radulj nie zdołał jednak pokonać bramkarz rywali.

Na drugą połowę ekipa z Wólki Pełkińskiej wyszła niemniej zdeterminowana niż na pierwszą połowę. Efekt tego był taki, że Kacper Myszogląd w sytuacji sam na sam trafił w poprzeczkę.

Gospodarze starali się odpowiadać rywalom, ale ci dobrze się bronili i wyprowadzali niezłe kontry, choć więcej goli już nie strzelili. Stal miała jedną doskonałą okazję - w doliczonym czasie gry do drugiej połowy rzutu karnego nie wykorzystał jednak jej kapitan, Szymon Jopek. Samemu rzutowi karnemu towarzyszyły ogromne emocje, doszło nawet do przepychanek między piłkarzami obu drużyn.

Stal przegrała drugi mecz pod wodzą trenera Łukasza Bereta - poprzednio uległa 0:1 Siarce Tarnobrzeg.

Przepychanki na meczu Stal Stalowa Wola - Wólczanka Wólka Pe...

"Stalówka" przegrała z Wólczanką. Kibicowałeś na tym meczu? ...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani