3 liga. Stal Stalowa Wola wygrała na własnym obiekcie z ostatnim w tabeli Hetmanem Zamość 5:0

mtr
Michał Mistrzyk strzelił gola na 2:0 z rzutu karnego
Michał Mistrzyk strzelił gola na 2:0 z rzutu karnego KN
Stal Stalowa Wola, pod wodzą Damiana Skakuja, wygrała we wtorek z czerwoną latarnią ligi - Hetmanem Zamość - 5:0.

W obu klubach ostatnio sporo się działo. Pracę w Stali po niedzielnej porażce z Koroną II Kielce stracił Jaromir Wieprzęć, którego zastępuje tymczasowo Damian Skakuj. Z kolei drużynę z Zamościa w ubiegłym tygodniu objął 65-letni Władimir Geworkian. Białorusin pochodzenia ormiańskiego pracował przez kilka lat jako trener Podlasia Biała Podlaska.

Damian Skakuj postawił w ataku na 17-letniego Szymona Grabarza, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Unii Nowa Sarzyna.

W 13. minucie niezłą okazję miał Hetman, jednak dobrze w bramce spisał się Tomasz Wietecha. Chwilę wcześniej to Stal zawitała pod bramkę gości, ale w polu karnym pogubił się Grabarz. Młody napastnik gospodarzy często dochodził do sytuacji, ale nie mógł znaleźć sposobu na bramkarza Hetmana. W 28. minucie piłka nawet wpadła do bramki przyjezdnych, ale wcześniej Anna Adamska odgwizdała zagranie ręką.

10 minut później Stal objęła prowadzenie. Piotr Mroziński dośrodkował z rzutu rożnego, a celną główką popisał się Volodymyr Khorolskyi.

Tuż przed przerwą faulowany w polu karnym był Aleksander Drobot, sędzia Adamska bez wahania wskazała na jedenasty metr. Karnego pewnie wykorzystał Michał Mistrzyk.

Stal walczyła o podwyższenie rezultatu i po godzinie gry było już 3:0. Aboubacar Conde przechwycił piłkę, zagrał do Szymona Jopka, a ten wypuścił Mrozińskiego. 28-latek minął obrońcę i pewnym strzałem pokonał golkipera Hetmana.

Ostatecznie "Stalówka" wygrała aż 5:0 - w końcówce na boisku pojawił się doświadczony Tomasz Płonka, który chwilę po wejściu wpisał się na listę strzelców. Piąte trafienie zanotował Mroziński, który wykorzystał podanie Drobota.

Stal Stalowa Wola - Hetman Zamość 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Khorolskyi 38, 2:0 Mistrzyk 45-karny, 3:0 Mroziński 60, 4:0 Płonka 81, 5:0 Mroziński 83.

Stal: Wietecha - Sobotka, Khorolskyi (70 Stępniowski), Hudzik, Waszkiewicz, Drobot (83 Wiktoruk), Mistrzyk (77 Wojtak), Mroziński, Jopek, Conde (77 Płonka), Grabarz (70 Piechniak). Trener Damian Skakuj.

Hetman: Rosiak - Wolanin, Dajos, Grzęda ż, Białousko, Kaznokha, Pupeć, Turczyn (78 Wszoła), Koszel, Sienkiewicz (66 Maziarka), Pokrywka. Trener Władimir Gieworkian.