3 liga. Texom Sokół Sieniawa przegrał z Podlasiem Biała Podlaska i stracił drugie miejsce

kostek
Texom Sokół Sieniawa zdobył trzy bramki, ale trzy punkty pojechały do Białej Podlaski. Grzegorz Kostka
Podlasie, aby być pewne utrzymania ten mecz musiało wygrać zaś Sokół, aby zając drugie miejsce w tabeli, również potrzebował zwycięstwa. Mimo ostatniej kolejki dla obu ekip mecz miał swoja stawkę.

Goście od pierwszych minut mocno zaatakowali i już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie, po uderzeniu Wojczuka. Stracona bramka po drażniła gospodarzy, którzy chcieli szybko się odgryźć. Po dwunastu kolejnych minutach na tablicy wyników widniał znów remis, tym razem 1:1. Bramkę wyrównującą z rzutu karnego zdobył Bartłomiej Purcha. Sześćdziesiąt sekund później gospodarze już prowadzili, tym razem do siatki rywali trafił Łukasz Mazurek. Do końca pierwszej odsłony mimo szans z obu stron wynik meczu nie uległ już zmianie, choć Podlasie miało rzut karny, który wybronił Mateusz Zając.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy w 59 minucie doprowadzili do wyrywania po strzale Salaka. Sokół jednak nie dał za długo cieszyć się z remisu Podlasiu i po strzale Oskara Majdy znów wyszedł na prowadzenie. Podlasie nie złożyło w broni i po raz kolejny doprowadziło do wyrównania w 80 minucie. To nie był jednak koniec emocji, bo Podlasie nie odpuściło i w końcowych minutach zdobyło czwartego gola na wagę utrzymania w lidze, autorstwa Wojczuka.

Texom Sokół Sieniawa - Podlasie Biała Podlaska 3:4 (2:1)

Bramki: 0:1 Wojczuk 8, 1:1 Purcha 20-karny, 2:1 Mazurek 21, 2:2 Salak 59, 3:2 Majda 70, 3:3 Zabielski 80, 3:4 Wojczuk 89

Sokół: Zając - Grasza, Drelich, Kapuściński, Lis ż - Purcha, Jędryas (71 Wójcik), Majda - Oziębło (71 Kasperkowicz), Hass (71 Więcek ż), Mazurek. Trener Ryszard Kuźma.

Podlasie: Kasperek – Salak, Kobza ż (69 Mierzwiński), Kocoł ż, Chmielewski, Wojczuk, Dmitruk, Zabielski ż, Kosieradzki, Łęcki (82 Łukasiewicz), Andrzejuk. Trener Rafał Borysiuk.