3 liga. Wiązownica przerwała serię porażek i zremisowała z Koroną II Kielce [ZDJĘCIA]

Tomasz Strzębała
KS Wiązownica podzieliła się punktami z drugim zespołem Korony Kielce i przerwała serię porażek. Miejscowi liczyli na więcej, ale musieli zadowolić się tylko remisem.

Gospodarze, którym punkty potrzebne są jak woda rybie, po serii porażek liczyli na przełamanie w starciu z rezerwami Korony. Początkowo wydawało się, że będą wstanie przejąć inicjatywę. W 17 minucie na bramkę zespołu z Kielc, po rzucie rożnym z głowy strzelał Michał Sitek, ale trafił wprost w bramkarza. Później jednak na boisku zaczęli dominować przyjezdni. Korona lepiej prowadziła piłkę, grała mądrzej w środku pola. W 25 minucie dwa razy uderzał Mateusz Sowiński, obrońcy Wiązownicy zdołali go jednak zablokować. W kolejnej akcji rywali już tyle szczęścia nie mieli.

Z szybką kontrą z prawej strony ruszył Hubert Szulc, dograł do wbiegającego w pole karne Jakuba Konstantyna, a ten plasowanym uderzeniem przy słupku nie dał szans Dawidowi Wrzoskowi. KS Wiązownica próbowała odpowiedzieć z rzutu wolnego, ale Patryk Kapuściński strzelał zbyt słabo. Tymczasem goście nie zamierzali się bronić i w 40 minucie byli blisko drugiego trafienia, na szczęście dla miejscowych Michał Strzeboński lobując bramkarza przymierzył tylko w poprzeczkę.

W 42 minucie okazję dla Wiązownicy miał natomiast Kacper Wydra. Uderzył mocno, ale golkiper Korony zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W drugiej połowie po indywidualnej szarży i uderzeniu Arkadiusza Kasi futbolówka odbiła się od Radosława Sewerusia i wpadła do siatki Korony. Tempo meczu trochę siadło, ale w ostatnim kwadransie zrobiły się emocje. W 75 minucie, po dośrodkowaniu z 5 metrów, lewą nogą, drugą bramkę dla Korony zdobył Yudai Shinonaga, ale gospodarze błyskawicznie wyrównali. W zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Patryk Zieliński.

– Jak nie można wygrać, to przynajmniej zremisować – podsumował mecz jeden z fanów KS-u Wiązownica.

KS Wiązownica - Korona II Kielce 2:2 (2:1)

BRAMKI: 0:1 Konstantyn 30, 1:1 Kiercz (samobójcza) 54, 1:2 Shinonaga 75, 2:2 Zieliński 76.

WIĄZOWNICA: Wrzosek – A. Kasia, Drelich (45. Rop), Kordas, Kapuściński – Wydra (70. Kiełbasa), Surmiak ż, Sitek, Gierczak ż, Musik (45. Michalik) – Zieliński. Trener: Marcin Wołowiec.