3 liga. Wisłoka Dębica przegrała drugą połowę z KSZO i ostatecznie dzieli się punktami z rywalem z Ostrowa Świętokrzyskiego

Marcin Jastrzębski
Zespół Wisłoki Dębica roztrwonił wypracowaną ponad dwa tygodnie temu dwubramkową przewagę. facebook.com/wisloka1908
Piłkarze Wisłoki Dębica dogrywali przerwany z powodu śnieżycy mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z 11 marca. Dziś odbyła się druga połowa tego spotkania.

Po pierwszych 45 minutach prowadzili dębiczanie (2:0) i wydawało się, że utrzymają wynik dający zwycięstwo. Goście z Ostrowca okazali się jednak lepsi. Grając dość skutecznie dwa razy zaskoczyli defensywę Wisłoki i ostatecznie to starcie kończy się podziałem punktów.

Pierwsze 15 minut należało do Wisłoki, ale z czasem goście zaczęli dochodzić do głosu. KSZO uskrzydliło efektowne trafienie Franciszka Lipki, który popisał się precyzyjnym strzałem sprzed „16”. Inna sprawa, że KSZO doszło do tej sytuacji po stracie piłki Szymona Kardysia. Zdeterminowani goście dążyli do zdobycia drugiej bramki i dopięli swego w 79. minucie. Wisłoka była nieco zszokowana takim obrotem spraw. Goście z Ostrowca, przy odrobienie szczęścia, mogli wrócić z Dębicy z pełną pulą.

– Źle podeszliśmy do tego meczu pod względem mentalnym. Niektórzy pomyśleli, że starczy dograć spokojnie ten mecz, a KSZO ambitnie powalczyło. Ta strata punktów boli, bo potrzebowaliśmy zwycięstwa przed kolejnymi trudnymi meczami – mówił nieco podłamany Kacper Bieszczad, wiceprezes Wisłoki.

– Ciężko zaakceptować taki wynik, ale trzeba się szybko pozbierać i spróbować zapunktować z mocnymi przeciwnikami. Początek rundy wiosennej jest słaby w naszym wykonaniu, a chcemy utrzymać bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Wisłoka zasługuje żeby zachować miejsce w 3 lidze – dodaje Bieszczad.

Wisłoka Dębica – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Siedlik 18, 2:0 Radwanek 2:0, 2:1 Lipka 63, Janaszek 79.

Wisłoka: Raciniewski - Kardyś, Bogacz, Boksiński - Rębisz, Iwanicki, Łanucha, Stańczyk ż - Siedlik, Radwanek, Żmuda. Trener Bartosz Zołotar.

KSZO: Burek – Jarzynka, Maidanawycz, Mażysz (85 Pawlik), Brągiel, Mężyk, Nawrot, Janaszek (85 Chernii ż), Domagała, Lipka (75 Zdyb), Kafel ż. Trener Rafał Wójcik.

Sędziował Szczołko (Lublin). Widzów 250.