3 liga. Wisłoka Dębica przegrała z Wisłą Sandomierz 0:2. Podopieczni Dariusza Kantora kończyli mecz, grając w dziewiątkę

Sławomir Oskarbski
Nie udał się Wisłoce Dębica pierwszy domowy mecz w sezonie 2020/21.

Bezbramkowy remis do przerwy jest idealnym odzwierciedleniem tego, co działo się w pierwszej połowie. Kilka razy było wprawdzie trochę gorąco pod jedną czy drugą bramką, ale klarownej okazji do zdobycia gola żadna drużyna nie stworzyła.

Tuż po przerwie z prawej strony w pole karne gości wpadł Dawid Sojda, ale jego strzał wylądował na bocznej siatce. Goście nie zwlekali z ripostą. W następnej minucie tylko świetna interwencja Kamila Dybskiego, który odbił strzał Krzysztofa Zawiślaka, uchroniła miejscowych przed stratą. Zawiślak próbował też w 52 min., ale tym razem uderzył lekko po ziemi i bramkarz Wisłoki nie miał problemu ze złapaniem piłki.

Nie minęło wiele czasu, a do dośrodkowania z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Tomasz Wojcinowicz i pokonał Dybskiego. Po kilku minutach sandomierzanie wyszli z kontrą, Dariusz Partyka tuż przed polem karnym nieprzepisowo zatrzymał zawodnika gości i sędzia musiał wyrzucić go z boiska. Mimo gry w dziesięciu biało-zieloni nie rezygnowali. Ich nadzieje zabił dopiero rezerwowy Bartosz Klockowski, który zaraz po wejściu na boisko wygrał pojedynek z Dybskim.

– Wiedzieliśmy, jak oni to wykonują stałe fragmenty. Każdy miał przypisane krycie, a jednak dostaliśmy bramkę. Potem grając w dziesięciu pokazaliśmy charakter. Mieliśmy jedną, dwie sytuacje, żeby doprowadzić do remisu – skomentował Damian Łanucha, kapitan Wisłoki.

Wisłoka Dębica – Wisła Sandomierz 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Wojcinowicz 55, 0:2 Klockowski 89.

Wisłoka: Dybski 5 – Partyka 0 cz61, Cabała 5, Pelc 5 (54 Remut żż cz90+3) – Rębisz 5, Prokop 5, Łanucha ż 5, Fedan 5 (64 Pawlak), Kogut 5 (61 Zygmunt) - Lubera 5 (54 Palonek), Sojda 5 (64 Siedlik). Trener Dariusz Kantor.

Wisła: Pietrasik – Kuśmierczyk, Sudy, Wojcinowicz, Chorab – Zawiślak, Tyl ż, Kołoczek (72 Kmiotek ż), Siedlecki ż, Bełczowski ż (89 Klockowski) – Mażysz (62 Matuszewski ż). Trener Rafał Wójcik.

Sędziował Świerczek (Brzesko). Widzów 750.