3 liga. Wólczanka Wólka Pełkińska bliska kompromitacji w Zamościu. Kapitan Krystian Wrona uratował punkt

arb
Łukasz Solski
Outsider trzeciej ligi zagrał niezłe zawody i był bliski sprawienia niespodzianki. Hetman ostatni raz po punkty sięgnął w październiku poprzedniego roku, kiedy to pokonał na wyjeździe Podhale 2-1. Od tego czasu notował same porażki.

W starciu z Wólczanką, która w ostatnim czasie nie radzi sobie zbyt dobrze piłkarze z Zamościa szybko objęli prowadzenie. Kombinacyjnie rozegrany rzut wolny na gola z bliskiej odległości zamienił Grzęda. Kilka minut później wyrównać mógł Duczek, lecz w dogodnej sytuacji trafił wprost w golkipera miejscowych. W 22. minucie Hetman podwyższył. Dośrodkowanie z lewej strony boiska na gola zamienił Chyrchała.

Nadzieje Wólczanki ożyły dwie minuty później, kiedy to z ostrego kąta piłkę do bramki wpakował Matofij. Trzy minuty później gospodarze znów prowadzili różnicą dwóch goli, kiedy to Chyrchała przymierzył tuż przy słupku.

Goście starali się odrobić straty, mieli okazje, lecz dobrze w bramce spisywał się Wyłupek. Obronił w świetnym stylu strzały Pedy. W doliczonym czasie gry w pole karne zawędrował kapitan Wólczanki Wrona. Najpierw po wrzutce Sobonia z bliska ulokował futbolówkę w siatce. W ostatniej akcji meczu z rzutu wolnego dośrodkowywał Gul, jeden z obrońców przedłużył lot piłki i nabiegający Wrona dopełnił formalności.

Hetman Zamość - Wólczanka 3:3 (3:1)

Bramki: 1:0 Grzęda 6, 2:0 Chyrchała 22, 2:1 Matofij 24, 3:1 Chyrchała 27, 3:2 Wrona 90+1, 3:3 Wrona 90+8.

Hetman: Wyłupek ż – Wolanin, Dajos, Grzęda, Łapiński ż (72 Sienkiewicz), Nastałek (83 Maziarka), Turczyn, Koszel, Pupeć, Pokrywka (53 Gierowski), Chyrchała ż. Trener Władimir Geworkian.

Wólczanka: Konefał – Łazarz, Wrona, Gul, Masny – Duczek (30 Soboń), Podstolak ż, Galara (63 Dusiło), Bała (63 Myszogląd) – Lorek ż (30 Peda), Matofij. Trener Marcin Wołowiec.