3 liga. Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała w Sandomierzu z miejscową Wisłą 0:1. Bohaterem gospodarzy były piłkarz Wólki, Adrian Kajpust

mtr
Łukasz Solski
Niedzielny mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie - przed rozpoczęciem 18. kolejki Wólczanka plasowała się na najniższym stopniu podium, a tuż za nią znajdowała się Wisła. Ostatecznie spotkanie nie zachwyciło, a o wyniku zadecydował gol z końcówki.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 20. minucie, ale świetnie w bramce spisał się Oskar Kubik. Wcześniej przeważała Wólczanka, która wywalczyła kilka rzutów rożnych. Wisła nabierała rozpędu w poczynaniach ofensywnych - minimalnie niecelna główka uratowała Wólczankę przed stratą bramki w 24. minucie.

W 66. minucie Wisła miała wyśmienitą okazję na objęcie prowadzenia, bo arbiter podyktował karnego. Piłkę na wapnie ustawił wychowanek Pogórza Dubiecko Mirosław Kmiotek, ale strzał byłego piłkarza Resovii wybronił Kubik.

Podopieczni Rafała Wójcika dopięli jednak swego i w końcówce strzelili gola, który zadecydował o końcowym rezultacie. Na listę strzelców wpisał się dębiczanin Adrian Kajpust, który jeszcze wiosną minionego roku reprezentował barwy... Wólczanki.

Wisła Sandomierz - Wólczanka Wólka Pełkińska 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Kajpust 84.

Wisła: Polit – Kuśmierczyk, Kajpust, Wojcinowicz, Kołoczek – Piątkowski (74 Klockowski), Tyl, Kmiotek (68 Sudy), Siedlecki (80 Stasiak), Bełczowski (68 Matuszewski) – Zawiślak (80 Mażysz). Trener Rafał Wójcik.

Wólczanka: Kubik ż - Wach (75 Galara), Wrona, Pawłowski, Łazarz - Peda (46 Baran), Podstolak, Gul - Bała (67 Olejarka), Masny (67 Matofij) - Durda (67 Dusiło). Trener Daniel Myśliwiec.