3 liga. Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała z Siarką Tarnobrzeg. Dwa niewykorzystane karne w meczu [RELACJA, ZDJĘCIA]

Siarka Tarnobrzeg (żółto-czarne stroje) wywiozła trzy punkty z Wólki Pełkińskiej. Grzegorz Kostka
Obie drużyny przystąpiły do meczu z chęcią poprawy humoru po ostatniej kolejce. Po meczu to goście mogli śmiało powiedzieć, że wracają na właściwe tory. Szkoda, że ciekawego meczu nie mogli obejrzeć kibice, bo na pewno by się nie nudzili.

Od początku spotkania, lepiej piłkarsko prezentował się zespół Siarki i to właśnie oni pierwsi oddali celny strzał, za sprawą uderzenia Dawida Bałdygi. Gospodarze odpowiedzieli dopiero w 20 minucie po strzale Kamila Bały. I gdy wydawało się, że miejscowi opanowali sytuację na boisku, w pole karne wpadł Kamil Kargulewicz i w sytuacji sam na sam nie dał szans Oskarowi Kubikowi.

Po straconej bramce Wólczanka chciała szybko odpowiedzieć, ale strzały Kacpra Durdy i Jakuba Szczypka, wyłapał Maciej Kowal. W 29. minucie w polu karnym faulowany był Maciej Wolski, a jedenastkę na gola zamienił Mateusz Janeczko. Siarka, prowadząc dwoma bramkami, częściowo oddała inicjatywę gospodarzom, którzy w pierwszej połowie jeszcze dwukrotnie sprawdzili czujność bramkarza przyjezdnych. W obu przypadkach strzelał Mateusz Podstolak.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy. Wpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem Siarki znalazł się Krzysztof Pietluch. Niestety dla miejscowych przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Chwilę później było już tylko 1:2. Składną akcję gospodarzy zakończył celnym strzałem Krystian Wrona. Podrażniona Siarka chciała szybko odpowiedzieć trzecim golem, ale strzał Kamila Kargulewicza wyłapał Oskar Kubik. W odpowiedzi dwie groźne akcje przeprowadzili miejscowi, jednak defensywa przyjezdnych nie dała się zaskoczyć. Kolejne minuty to dwa niewykorzystane karne, po jednym z każdej ze stron. Wpierw przed szansą na wyrównanie stanął Krzysztof Pietluch, ale jego strzał z jedenastu metrów, ręką wybił Maciej Kowal. Później przed szansą zamknięcia meczu stanął Mateusz Janeczko. Pomocnik Siarki piłkę ustawiona na jedenastym metrze posłał jednak wysoko nad poprzeczką.

– Udało się dowieźć 3 punkty, choć było bardzo nerwowo w końcówce. Maciek obronił karnego i gratulacje dla niego. Rzadko się zdarza, że dwa karne w meczu są niestrzelone, nie chcę usprawiedliwiać strzelających, ale boisko nie pomagało przy strzałach. Wywalczyliśmy 3 punkty i się bardzo cieszymy – podsumował zawody zawodnik Siarki, Kamil Kargulewicz.

Niezadowolony z wyniku był za to trener Wólczanki, Daniel Myśliwiec. – Jako drużyna cały czas się rozwijamy. W ostatnich meczach popełniłem pewne błędy. Po siedmiu wygranych z rzędu dokładałem piłkarzom dodatkowych bodźców i zapomniałem, że oni muszą mieć frajdę z gry. Trochę przekombinowałem i widać to było w ostatnim meczu. Dzisiaj wyciągnęliśmy wnioski, ale doszły kolejne błędy. Nie kontrolowaliśmy przestrzeni za linia obrony, co wykorzystywała Siarka. Z tego straciliśmy pierwszą bramkę. Jestem zły, bo nie umiałem swojej drużynie pomóc wygrać meczu, ale na tle dobrego przeciwnika pokazaliśmy, że potrafimy utrzymać się przy piłce, że potrafimy stwarzać sytuacje, a że ich nie wykorzystujemy, cóż najlepszym tez to się zdarza.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Kargulewicz 22, 0:2 Janeczko 29-karny, 1:2 Wrona 55.

Wólczanka: Kubik – Wach ż, Pawłowski, Wrona, Łazarz – Szczypek, Bała ż (46 Masny), Podstolak, Olejarka (82 Gul) – Durda, Pietluch (70 Dusiło). Trener Daniel Myśliwiec.

Siarka: Kowal – Kowalik, Bierzało, Duda, Sulkowski – Kargulewicz (83 Bury ż), Janeczko ż (90 D’Apollonio), Tabor ż, Mróz, Wolski ż – Bałdyga (65 Gajewski). Trener Grzegorz Opaliński.