3 liga. Wólczanka Wólka Pełkińska zremisowała na własnym obiekcie z rezerwami Cracovii

Artur Bżdżoła
Obie drużyny przystępowały do boju podrażnione wynikami ostatniej serii. Wólczanka przegrała z Łagowem 1-4, choć prowadziła do przerwy 1-0 i nie zanosiło się na porażkę, natomiast Cracovia podzieliła się punktami z KSZO, marnując rzut karny, co kosztowało fotel lidera.

Pierwsze minuty były ospałe, żadna z ekip nie stworzyła sobie klarownej okazji pod bramką rywala. Po kilkunastu minutach z rzutu rożnego dogrywał Wach i futbolówki nie sięgnął Podstolak. W rewanżu uderzał Pieńczak i po bloku obrońcy piłka wyszła na rzut rożny.

W 21. minucie rzut wolny z 18 metrów wykonywał Alvarez. Jego próba została jednak zablokowana, podobnie jak dobitka. W odpowiedzi Lorek sprytnie wypatrzył Wacha i ten w dogodnej sytuacji trafił w golkipera gości. W 30. minucie miejscowi objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego dogrywał Soboń do Podstolaka, który zagrał na siódmy metr, gdzie Diumasumbu pewnie ulokował futbolówkę w siatce. Goście zerwali się do ataków, szukając wyrównania. Dziesięć minut później z lewej strony Wiśniewski wypatrzył przed polem karnym Alvareza. Ten mając sporo miejsca kapitalnie przymierzył i Wierzchowski był bez szans.

Druga odsłona rozpoczęła się od rajdu Zauchy po którym trafił w słupek. Następnie widzowie oglądali sporo walki w środku pola. Sygnał dał Diumasumbu, szukając w polu karnym Pietlucha, lecz jego podanie było zbyt mocne. Z dystansu próbował Kalemba, jednak pewnie bronił Wilk. W samej końcówce Alvarez znalazł sobie trochę miejsca, uderzył płasko, obijając słupek bramki gospodarzy.

Wólczanka - Cracovia II 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Diumasumbu 30, 1:1 Alvarez 40.

Wólczanka: Wierzchowski – Kędzior, Petryk ż, Pawłowski ż, Wach, Podstolak, Soboń ż (88 Kyciński), Lorek (75 Kalemba), Durda ż, Diumasumbu, Pietluch (70 Przybycień). Trener Ryszard Kuźma.

Cracovia II: Wilk – Zaucha ż, Stachera, Urban, Ziemnik, Ożóg (24 Malisz), Wiśniewski, Jodłowski, Nowicki ż (70 Kmita), Pieńczak, Alvarez. Trener Piotr Giza.

Sędziował Szczołko (Lublin). Widzów 120.