Damian Wiśniewski
W sobotę 26 września w Tarnobrzegu dojdzie do Derbów Podkarpacia. Naprzeciw siebie staną miejscowa Siarka oraz Stal Stalowa Wola. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16, około pół godziny wcześniej rozpoczniemy tutaj relację live.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:4 (0:3)
Bramki:
Dawid Bałdyga 57 - Filip Szifer 21, Michał Fidziukiewicz 36 z rzutu karnego, 41 z rzutu karnego, Volodymyr Khorolskyi 47.
Żółte kartki: Jakub Tabor 35, Michał Bierzało 38, Sebastian Duda 40, Jakub Gessner 65 - Volodymyr Khorolskyi 18, Piotr Witasik 45+1, Szymon Jarosz 71, Maciej Siudak 88, Filip Szifer 90+2.
Siarka: Kowal – Bury, Bierzało (50. Józefiak), Duda, Sulkowski – Kargulewicz, Wolski (46. Gessner), Tabor (46. Bałdyga), Rogala (87. Bieniarz), Wdowiak (62 Mróz) – Gajewski
Stal: Siudak - Waszkiewicz, Jarosz, Witasik, Mroziński (77. Stelmach) - Jopek (90+1. Grabarz), Zmorzyński, Szifer, Surmiak (85. Sobotka), Khorolskyi - Fidziukiewicz (90+1. Stępniowski).
Sędzia: Piotr Burak (Zamość).

17:58
Dziękujemy za wspólne śledzenie relacji live. Za chwilkę na naszym portalu pojawią się relacja pomeczowa, komentarze oraz galerie zdjęć. Zapraszamy do przeglądania!

17:57
Absolutnie zasłużona wygrana Stali, która zagrała w Tarnobrzegu prawdopodobnie najlepszy swój mecz w tym sezonie. Stwarzała sobie lepsze okazje bramkowe, składniej budowała akcje i była skuteczna. Siarka nie potrafiła jej odpowiedzieć w żaden sposób.

90+6'
Koniec! 47. Derby Podkarpacia dla Stali Stalowa Wola! Zasłużone zwycięstwo gości.

90+4'
Niedokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Siarki.

90+2'
Żółta kartka dla Filipa Szifera.

90+1'
Stępniowski i Grabarz wchodzą w Stali na boisko za Fidziukiewicza i Jopka.

90'
Z bramkarzem Stali już wszystko dobrze, wracamy do gry.

88'
Gajewski faulował Siudaka, a ten poddenerwowany poszedł i go odepchnął. Dostał za to żółtą kartkę. Siudak potrzebuje pomocy medycznej.

87'
Paweł Rogala schodzi z boiska, w jego miejsce wchodzi Wojciech Bieniarz.

85'
Bartosz Sobotka wszedł na boisko za Rafała Surmiaka.

84'
Kargulewicz upadł w polu karnym Stali, ale sędzia pokazuje że nie ma mowy o rzucie karnym

83'
Volodymyr Khorolskyi oddał strzał z dystansu, piłka poleciała daleko od bramki gospodarzy

82'
Sulkowski spróbował strzału, ale posłał piłkę daleko od bramki rywali.

81'
Bałdyga oddał strzał głową po dośrodkowaniu Sulkowskiego z lewej strony boiska, ale nie trafił w światło bramki.

80'
Duda zaatakował indywidualnie, ale stracił piłkę na wysokości pola karnego rywali.

78'
Sulkowski dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to za nisko i piłkę wybili obrońcy Stali.

77'
Zmiana w Stali. Przemysław Stelmach wchodzi za Piotra Mrozińskiego.

75'
Fidziukiewicz zszedł z piłką z prawej strony w pole karne, oddał strzał, ale Kowal odbił futbolówkę.

73'
Gessner oddał strzał na bramkę rywali, Siudak złapał futbolówkę.

72'
Zachęcamy do przeglądania na bieżąco galerii zdjęć, w której umieszczamy fotki na żywo z meczu.

71'
Żółta kartka dla Szymona Jarosza

70'
Stal znów zdecydowanie przeważa. Tym razem z dobrej pozycji przestrzelił Piotr Mroziński.

69'
Niecelny strzał Rafała Surmiaka.

68'
Mroziński oddał strzał sprzed pola karnego, a po rykoszecie piłkę załapał Kowal.

67'
Mroziński dośrodkował z rzutu wolnego, ale dobrze interweniował bramkarz Siarki.

65'
Żółta kartka dla Gessnera

63'
Piłka wpadła do bramki Stali po strzale Kamila Kargulewicza, ale arbiter wcześniej dopatrzył się spalonego.

61'
Paweł Mróz z Siarki zmienia Patryka Wdowiaka.

59'
Kolejny strzał na bramkę Stali, tym razem Siudak łapie piłkę.

57'
GOOOL! Dawid Bałdyga, Siarka trafia po raz pierwszy!

55'
Niedokładna wrzutka z lewej strony w szesnastkę gości.

54'
Tabor dośrodkował w pole karne, dobra interwencja Siudaka.

52'
Wrzutka z rzutu rożnego w szesnastkę Stali, piłkę wybił Waszkiewicz.

51'
Niecelny strzał Sulkowskiego z rzutu wolnego.

48'
Piotr Zmorzyński wpadł w pole karne po minięciu kilku rywali zagrał w głąb szesnastki, a tam po kiksie Bierzało futbolówka spadła pod nogi Khorolskiego. Nie miał on problemu z wpakowaniem jej do bramki.

47'
GOOOL! 4:0! Volodymyr Khorolskyi pakuje piłkę do bramki Siarki!

46'
Zaczynamy drugą połowę

45+4'
Koniec pierwszej połowy. Zasłużone prowadzenie Stali!

45+3'
Rogala oddał fatalny strzał z dystansu, piłka poleciała daleko od bramki Stali.

45+2'
Piotr Mroziński wychodził sam na sam z bramkarzem, ale był na spalonym.

45+1'
Żółta kartka dla Piotra Witasika.

45'
To powinno być 4:0, Fidziukiewicz powinien mieć na koncie hat-trick! W sytuacji sam na sam z bramkarzem próbował jednak lobować Kowala, ale ten połapał się we wszystkim i złapał piłkę!

44'
Sulkowski z autu zagrał piłkę w pole karne Stali, tam wybili ją jej obrońcy.

43'
Gajewski faulował w środkowej strefie boiska Witasika.

41'
GOOOOL! Fidziukiewicz po raz drugi! Piłka potoczyła się po ręce Kowala, ale wpadła do bramki!

40'
Kolejny rzut karny! Sebastian Duda zagrał ręką, dostał też za to żółtą kartkę!

40'
Zachęcamy w międzyczasie do oglądania zdjęć z tego meczu w naszej galerii.

38'
Żółta kartka dla Michała Bierzało.

38'
Wracamy do gry.

37'
Kibice Siarki zadymili racami boisko, przerwa w grze.

36'
GOOOL! Michał Fidziukiewicz, 2:0!

35'
Rzut karny dla Stali! Tabor faulował jednego z rywali we własnym polu karnym.

34'
To powinien być gol! Michał Fidziukiewicz po podaniu z lewej strony przestrzelił z bliskiej odległości!

33'
Często potykają się dzisiaj na murawie piłkarze. Teraz zrobił to Gajewski.

32'
Naciska teraz Siarka. Sprzed pola karnego strzał starał się oddać Tabor, ale potknął się i nie trafił w piłkę.

30'
Kolejna próba Tabora, tym razem piłka minęła bramkę gości.

29'
Było groźne! Tabor oddał groźny strzał na bramkę Stali, ale dobrze interweniował Siudak!

28'
Ładne zagranie Sulkowskiego do Tabora w pole karne gości, ale tam zawodnik Siarki został zablokowany przez obrońców.

27'
Sulkowski dośrodkował z rzutu rożnego, ale zielono-czarni poradzili sobie z tym zagrożeniem.

26'
Wdowiak zaatakował lewą stroną boiska, ale został zablokowany.

26'
Rafał Surmiak był faulowany w środkowej strefie boiska i potrzebował chwili na dojście do siebie. Wydaje sie jednak, że już wszystko jest ok i wracamy do gry.

25'
Długie zagranie Dudy z głębi boiska w pole karne, ale tam dobrze poradził sobie Khorolskyi

24'
Faulowany na lewej stronie boiska był Sulkowski.

22'
Zasłużone prowadzenie Stali, która znacznie przeważa od początku spotkania.

21'
GOOOOL! Filip Szifer, cudowny strzał! Najpierw po dośrodkowaniu Surmiaka piłkę wybił Kowal. Spadła ona pod nogi Szifera, ten strzałem sprzed pola karnego w samo okienko wpakował ją do bramki!

20'
To mógł być gola dla Siarki! Paweł Wolski przestrzelił jednak z bliskiej odległości!

18'
Volodymyr Khorolskyi ze Stali dostał żółtą kartkę.

16'
Początek meczu pokazuje, że Stal na razie lepiej rozgrywa piłkę i stara się sprawniej kreować sobie okazje. Najlepszą miał Mroziński.

14'
Faul Gajewskiego w środkowej strefie boiska.

13'
Niedokładne dośrodkowanie Dudy w pole karne gości. Gajewski nie doszedł do piłki.

12'
Nieco za lekko podał piłkę Kowal do Dudy, co starał się wykorzystać Fidziukiewicz. Kapitan Siarki poradził sobie jednak z tym zagrożeniem.

10'
Wdowiak faulował jednego z rywali w środkowej strefie boiska.

9'
Ależ było blisko gola dla Stali! Po stracie Michała Bierzało sam na sam z bramkarzem wyszedł Piotr Mroziński, ale próbując go lobować minimalnie się pomylił!

8'
Kolejna wrzutka z rzutu rożnego w szesnastkę gospodarzy. Tym razem była ona przeciągnięta i wyszła na aut bramkowy.

7'
Mroziński dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Siarki, ale jej obrońcy wybili piłkę.

6'
Za długie zagranie do lewej strony, gdzie znajdował się Paweł Wolski. Piłka wyszła na aut.

4'
Faul w ataku Arkadiusza Gajewskiego.

3'
Grupa około 200 kibiców Stali, która przyjechała na ten mecz, głośno wspiera swoich ulubieńców. Tarnobrzeżanie także prowadzą doping.

2'
Próba ataku prawą stroną boiska w wykonaniu Stali, ale wszystko skończyło się pozycją spaloną. Grę wznowią gospodarze

1'
Sędzia daje znak, zaczyna Stal!

15:55
Piłkarze obu drużyn są już na murawie, za chwilkę zaczynamy

15:45
Zmiana w wyjściowym składzie Stali. Michała Ziębę zastąpi Filip Szifer.

15:35
Zachęcamy do zapoznania się ze składami obu drużyn.

15:30
Zapraszamy na relację live ze spotkania Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola

***

Faworyta tego spotkania wskazać jest bardzo trudno. Oba zespoły mają bardzo podobną sytuację w tabeli ligowej i oba również przed sezonem liczyły zapewne, iż na tym etapie rozgrywek będzie ona zdecydowania lepsza.

Siarka Tarnobrzeg zajmuje miejsce siódme i ma 15 punktów na koncie po dziesięciu rozegranych przez siebie spotkaniach. Strata do lidera, Wisły Puławy wynosi... także 15 punktów, co jest bardzo dużą liczbą nawet biorąc pod uwagę fakt, iż tarnobrzeżanie mają o jeden mecz rozegrany mniej od rywala z województwa lubelskiego.

Co ciekawe jednak, to właśnie Siarka jest jedynym zespołem, który potrafił puławian pokonać. Przed własną publicznością ograła ich 2:1, a oni wszystkie pozostałe dziesięć meczów wygrali. Tarnobrzeski zespół zdaje się poza tym łapać całkiem niezłą formę w ostatnich kolejkach, zwłaszcza biorąc pod uwagę mecze przed własną publicznością. Na boisku przy alei Niepodległości wygrali trzy ostatnie spotkania - oprócz Wisły pokonywali tutaj także 3:0 Orlęta Radzyń Podlaski i 1:0 Cracovię II.

Te dwa ostatnie mecze były także zarazem dwoma ostatnimi pojedynkami rozegranymi przez podopiecznych Grzegorza Opalińskiego. Dzięki temu zdołali oni awansować z dolnej części tabeli do górnej połówki. Pójście za ciosem i pokonanie Stali Stalowa Wola mogłoby ich jeszcze bardziej zbliżyć do ścisłej czołówki tabeli.

Zwycięstwo nad zielono-czarnymi nie tylko byłoby okazją do dopisania sobie kolejnych trzech punktów w tabeli i utarcia nosa wielkiemu rywalowi, ale także prawdopodobnie spowodowałoby pozbawienie pracy szkoleniowca "Stalówki". Nad Szymonem Szydełko wciąż bowiem wisi ultimatum, jakie wystosował wobec niego zarząd stalowowolskiego klubu. Jeśli nie zdobędzie on łącznie sześciu punktów w meczach z Podlasiem Biała Podlaska oraz Siarką Tarnobrzeg, to pożegna się z pracą.

Mecz z Podlasiem jest już za Stalą i, choć nerwów kibicom nie udało się oszczędzić, to zielono-czarni ostatecznie zwyciężyli w tym meczu 3:2. Gola na wagę triumfu w doliczonym czasie gry do drugiej połowy strzelił Michał Fidziukiewicz. Teraz jednak, by trener Szydełko zachował swoją posadę, Stal potrzebuje triumfu w Tarnobrzegu.

Takie postawienie sprawy przez klubowy zarząd budzi spore kontrowersje. Głos w tej sprawie zabrał były trener Siarki i Stali, Włodzimierz Gąsior. - Nie jestem zwolennikiem takiego stawiania sprawy. To nie jest taśma produkcyjna, że można coś zaplanować. To było złe posunięcie ze strony zarządu klubu. W sporcie o wyniku często decyduje dyspozycja dnia czy łut szczęścia. Po wyrównanym meczu może być różnie i stawianie ultimatum trenerowi, a przede wszystkim upublicznianie tych informacji oficjalnie, to nie jest dobre wyjście. To może tylko wywołać większe napięcie, a chyba nie jest to nikomu potrzebne - powiedział doświadczony szkoleniowiec w rozmowie z Nowinami.

Stal ma o jeden punkt na swoim koncie mniej od Siarki i zajmuje pozycję o jedną lokatę niższą - ósmą. Ma także o dwa mniej rozegrane i jeśli to ona zatriumfuje, to nie tylko wyprzedzi rywala, ale także w dalszej perspektywie może sprawić, że dogonienie ligowej czołówki stanie się znacznie łatwiejsze. Trzy pierwsze zespoły z tabeli, Wisła Puławy, Sokół Sieniawa oraz Wisła Sandomierz mają nawet o trzy spotkania rozegrane więcej niż Stal.

Pojedynek Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola będzie 47 meczem między tymi dwoma drużynami. Siarka wygrywała 12 razy, Stal 18, a a 16-krotnie ich mecze kończyły się remisami. Bilans bramkowy, 49:43, jest korzystniejszy dla "Stalówki".

Ostatni raz jedni i drudzy grali ze sobą w sezonie 2018/2019, kiedy Siarka spadała do trzeciej ligi. W pierwszym meczu wygrała ona jednak 3:0, w rewanżu uległa rywalom 0:1. Jedynego gola strzelił wówczas w doliczonym czasie gry do drugiej połowy Piotr Mroziński.