3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej niepokonana w pływaniu!

Klaudia Oronowicz-Chudzik
Na terenie Centrum Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pływaniu. W rywalizacji udział wzięło szesnaście drużyn z całej Polski. Pierwsze miejsce na podium zajęła 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej.

W zawodach pływackich żołnierze WOT z całej Polski rywalizowali w kategoriach indywidualnych, trzech sztafetach oraz klasyfikacji zespołowej. Zawodnicy zaprezentowali swoje wyszkolenie w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na mężczyzn i kobiety. Pierwszego dnia zawodów odbyła się weryfikacja uczestników biorących udział oraz odprawa techniczna. Natomiast drugiego dnia przeprowadzone zostały eliminacje, które pozwoliły wyłonić do finału sześciu najlepszych zawodników.

Podczas zawodów pływackich mężczyźni startowali na dystansach 50 i 100 m w 4 stylach: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i motylkowym. Kobiety natomiast rywalizowały na takich samych dystansach w dwóch stylach: dowolnym i klasycznym. Zawodnicy startowali również w sztafetach: 4x50 metrów stylem dowolnym (kat. kobiet) oraz 4x50 metrów stylem dowolnym i zmiennym (kat. mężczyzn).

- Wszyscy nasi zawodnicy uplasowali się na miejscach od pierwszego do ósmego, to pozwoliło nam walczyć o najwyższe cele. Nasz zespół wprowadził do finału 15 z 20 zawodników w konkurencjach indywidualnych oraz 2 z 3 sztafet - podkreślił jeden z zawodników 3PBOT.

3PBOT

Jak poinformowała nas ppor. Magdalena Mac, rzecznik prasowy 3PBOT, pierwsze miejsce na podium zajęła 3 Podkarpacka Brygada OT, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy 14 Zachodniopomorskiej Brygady OT, brąz przypadł 4 Warmińsko - Mazurskiej Brygadzie OT.

Zawody miały na celu wyłonienie najlepszych pływaków w szeregach Terytorialsów, ale także promowanie wśród żołnierzy aktywnych formy wypoczynku oraz utrzymywanie kondycji fizycznej na stałym, wysokim poziomie by propagować umiejętności pływackie w lokalnych środowiskach.