Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

37 inwestycji będzie realizowanych w Przemyślu w ramach budżetu obywatelskiego 2021

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego w Przemyślu była rekordowa pod względem ilości zgłoszonych projektów. Było ich 102.
Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego w Przemyślu była rekordowa pod względem ilości zgłoszonych projektów. Było ich 102. Agata Czereba/UM Przemyśl
37 różnych inwestycji będzie realizowanych w ramach przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Przemyślu. Oficjalnie ogłoszono wyniki tegorocznego głosowania, kilkanaście dni wcześnie pojawiły się nieoficjalne wyniki.

37 różnych inwestycji będzie realizowanych w ramach przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Przemyślu. Oficjalnie ogłoszono wyniki tegorocznego głosowania, kilkanaście dni wcześnie pojawiły się nieoficjalne wyniki.

W tym roku do podziału, w ramach budżetu obywatelskiego, było w Przemyślu 1,96 mln złotych. Na każdym osiedlu w mieście zostanie coś zrealizowane. Zadania były podzielone na trzy kategorie. Pierwsza to największe inwestycje, druga to mniejsze zadania osiedlowe, trzecia to projekty kulturalne, sportowe itp.

Z grupy największych projektów będą realizowane cztery.

Zadaszenie Orlika przy ul. Dworskiego. Projekt został zgłoszony przez Henryka Łaskarzewskiego, będzie kosztował 394 tys. złotych i zakłada wybudowanie namiotu pneumatycznego o długości 60 metrów, szerokości 35 metrów i 10 metrach wysokości. Dzięki temu z obiektu będzie można korzystać w zimie i przy niesprzyjającej pogodzie.

394,7 tys. złotych będzie kosztowało wybudowanie skate parku przy ul. 22 Stycznia. Projekt został zgłoszony przez Monikę Zapałowską i Gretę Ostrowską. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie nawierzchni betonowej oraz różnych urządzęń m.in. rank ramp, quarter pipe, funbox, grinbox, poręczy.

Projekt "Bezpieczny Przemyśl" będzie kosztował 251,3 tys. złotych, został zgłoszony przez Rafała Kijankę. Zakłada utworzenie sieci 30 zewnętrznych automatycznych defibrylatorów. Aparaty AED mogą przywrócić poprawny rytm pracy serca u osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia (NZK). Urządzenia będą rozmieszczone w miejscach o natężonym przepływie ludności, czyli przystankach autobusowych, autobusach komunikacji miejskiej, placach, dworcach, skrzyżowaniach i obiektach sportowych.

Czwarty projekt, zgłoszony przez Marcina Kowalskiego, dotyczy budowy mostku na przepławce oraz ścieżki pieszo-rowerowej o długości 500 m w stronę kapliczki na os. Kmiecie. Na razie nie jest podana dokładna wartość.

Ponadto realizowanych będzie 21 projektów osiedlowych i 12 kulturalno - sportowo - rekreacyjnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24