4 liga. Błękitni Ropczyce wysoko ograli Legion Pilzno [RELACJA]

Marcin Jastrzębski
Hubert Siepierski (na niebiesko) zdobył w starciu z Legionem Pilzno dwie bramki
Hubert Siepierski (na niebiesko) zdobył w starciu z Legionem Pilzno dwie bramki Marcin Jastrzębski

Obie ekipy rozpoczęły to spotkanie dość ostrożnie, ale po 8 minutach gry mogło być 0:1. Po podaniu z prawej strony za lekko i wprost w bramkarza miejscowych uderzył Tomasz Barycza. W odpowiedzi, soczystym uderzeniem refleks Mateusza Kochana sprawdzał Hubert Siepierski. Blisko szczęścia przy dobitce był Tomasz Kot, ale uderzył w wychodzącego bramkarza gości.

Legion długo utrzymywał się przy piłce, ale ostatnie 5 minut pierwszej połowy należały do gospodarzy. Wynik otworzył będący w wysokiej formie, Szymon Majcher. Największą pracę przy tym golu wykonał jednak Krystian Majka, który zakręcił trzema obrońcami przyjezdnych i podał wzdłuż bramki do byłego zawodnika Siarki Tarnobrzeg.

Za minutę było już 2:0, bo na lewym skrzydle miejsce do uderzenia znalazł sobie Hubert Siepierski. Uderzył po ziemi przy słupki i Kochan musiał skapitulować drugi raz.

W przerwie trener gości, Roman Gruszecki, dokonał dwóch zmian. Legion pierwszy ruszył do ataku i uderzeniem sprzed "16" w poprzeczkę popisał się Luigi Manzo. Były zawodnik LKS-u Głowaczowa był jedną z najjaśniejszych postaci u gości.

Za moment gościom podcięło skrzydła, bo drugiego gola zdobył Siepierski. Asystował Majcher.

Legion nadal był groźny, drugi raz gospodarzy od utraty gola uratowała poprzeczka. Za chwilę przyjezdni zdobyli gola z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką jednego z obrońców Błękitnych. W ostatnich minutach grę ożywili wprowadzeni z ławki gracze Błękitnych. Michał Fornek asystował przy trafieniu Bartka Darłaka, które zakończyło emocje w tym meczu.

Błękitni Ropczyce - Legion Pilzno 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Majcher, 40, 2:0 Siepierski 41, 3:0 Siepierski 51-głową, 3:1 Wolański 67-karny, 4:1 Darłak 86.