4 liga. Czerwono na meczu w Dębicy. Igloopol zremisował z Wiązownicą 1:1

Sławomir Oskarbski
Igloopol Dębica zremisował na swoim stadionie z z KS-em Wiązownica 1:1.

Wolnego za faul Damiana Sochy na Marku Soczku Valerij Sokolenko zamienił na gola. W podobny sposób próbował odpowiedzieć Kamil Rokita, ale Bartłomiej Michałowicz odbił piłkę. W 25. min powinno być 0:2. Kamil Antonik wystartował do prostopadłego podania i pognał samotnie na bramkę Łukasza Psiody. Golkiper dębiczan wyłuskał jednak piłkę spod jego nóg.

Chwilę później nikt nie zamknął dośrodkowania Michała Daniela, a kolejne podobne zagranie do Kacpra Ropa przeciął Psioda. Za zmarnowane okazje gości ukarał Kamil Rokita, który przymierzył z dystansu.

Większą część drugiej połowy goście grali w dziesięciu po tym, jak zbyt wysoko uniesioną nogą Mateusz Lorenc kopnął w twarz Kamila Rokitę. Na szczęście zawodnik gospodarzy po opatrzeniu był w stanie kontynuować grę i mógł zdobyć kolejne bramki, lecz najpierw posłał piłkę tuż obok słupka, a potem z wolnego trafił w poprzeczkę. Gości uratował też słupek po strzale Przemysława Nalepki.

OPINIE

Marek Soczek (Wiązownica[/b]): W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy sytuacji Kamila Antonika czy dogrania do Kapra Ropa. Przy 3:0 mecz inaczej by się potoczył. W drugiej połowie gospodarze zagrali z wiatrem i trochę nas cisnęli. W przekroju całego meczu trzeba się cieszyć z punktu zdobytego na ciężkim terenie.

Bartosz Zołotar (trener Igloopolu): Grający trener gości w tamtym roku strzelił nam z wolnego, dziś to powtórzył. W drugiej połowie zaczęliśmy grać zdecydowanie lepiej, stwarzaliśmy sytuacje. Goście mają pretensje o czerwoną kartkę, ale mój zawodnik ma rozciętą wargę, ukruszone zęby, więc to było bardzo niebezpieczne zagranie. Może graliśmy zbyt nerwowo, za mało po ziemi, ale Wiązownica to dobry zespół i szanuję ten remis.

Igloopol Dębica – Wiązownica 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Sokolenko 6, 1:1 K. Rokita 36.

Igloopol: Psioda 6 – Lamparty 5 (87 Smagacz), Darłak cz90+4 0, Socha ż 5, D. Rokita 5 (73 Hryb) – Manzo 6 (59 P. Nalepka), Janus 5, K. Rokita 7, Draguła 6 (80 Wanat) – Brzostowski 5. Trener Bartosz Zołotar.

Wiązowanica: Michałowicz 5 – Bartnik 6, Halejcio 5, Sokolenko 6, Mazur 5 – Soczek 6 (83 Pawlak), Lorenc cz58 0, Daniel 5 (87 Gwóźdź), Rop 6 (90+3 Kubas), Michalik 5 (70 Fedor) – Antonik 5. Trener Valerij Sokolenko.