4 liga. Dopiero końcówka meczu z golami. Piast Tuczempy - Stal II Stalowa Wola 4:1

Artur Bżdżoła
Łukasz Czub (nr 9) popisał się dwoma asystami, a Piast wygrał 4:1 z rezerwami Stali Stalowa Wola<br>
Łukasz Czub (nr 9) popisał się dwoma asystami, a Piast wygrał 4:1 z rezerwami Stali Stalowa Wola Fot. Artur Bżdżoła
Po ostatnim remisie z Sokołem Kolbuszowa Dolna na wyjeździe piłkarze Piasta Tuczempy odczuwali spory niedosyt i zwycięstwem z rezerwami Stali Stalowa Wola chcieli powetować sobie stratę punktów. Sztuka ta im się powiodła, ale prawdziwe strzelanie rozpoczęło się dopiero w ostatniej fazie meczu.

Miejscowi bardzo szybko mogli objąć prowadzenie. W 3. minucie miało miejsce oblężenie bramki gości. Waldemar Jaroch wyłożył piłkę Łukaszowi Czubowi, który przymierzył w słupek. Dobitkę Arkadiusza Wielgosza nogami wybronił Łukasz Konefał, następnie Rafał Noga dopadł do piłki, ale jego strzał obronił bramkarz Stali.

W 27. minucie świetne dogranie Czuba na gola powinien zamienić Jakub Pluta, ale jego uderzenie z bliska minęło bramkę. Po chwili kolejne precyzyjne podanie Czuba na gola zamienił Noga. Na tym emocje w pierwszej połowie się zakończyły.

Druga część meczu była żywa, obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. Dwukrotnie przymierzył Noga, lecz górą był golkiper rywala. W końcu po dograniu z rzutu rożnego Jakuba Kloca najwyżej wyskoczył Jaroch i trafił do siatki.

Po chwili Mateusz Buczkowski z dystansu trafił w słupek. Kolejną świetną okazję miał Pluta, jednak uderzył fatalnie. W 76. minucie Czub zaliczył kolejną asystę, bowiem do bramki z bliska trafił Kacper Benc. Rywal odpowiedział w niezły sposób. Karol Dziopak zobaczył, że Patryk Strawa wyszedł z bramki, huknął zza pola karnego i piłka wpadła za „kołnierz” bramkarza Piasta.

Za chwilę ładnie przymierzył Patryk Marut i Strawa wybił piłkę na róg. Wynik ustalił Noga, trafiając pewnie przy słupku. W końcówce obie ekipy mogły pokusić się o bramki, zawiodła jednak skuteczność.

Piast Tuczempy - Stal II Stalowa Wola 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Noga 28, 2:0 Jaroch 68, 3:0 Benc 76, 3:1 Dziopak 81, 4:1 Noga 84.

Piast: P. Strawa 6 – Wielgosz 6, Demski ż 6, Sobol 6, Harasz 6 (77 Świecarz) – Pluta 5 (73 Benc), Noga 7, Kloc 6, Czub 7 – Jaroch 6, Buczkowski 6. Trener Marek Strawa.

Stal II: Konefał 4 – Stępniowski 4, Śpiewak 4, Adamczyk 4, Czerepak 4 – Marut 4, Tłuczek 4 (73 Myszak), Dziopak 5, Szifer 4, Kuchyt 4 – Piotrowski ż 4 (73 Maj). Trener Piotr Piechniak.

Sędziował Kozner 7 (Krosno). Widzów 150.