4 liga. JKS Jarosław walczył do końca o korzystny wynik w wyjazdowym starciu ze Stalą II Stalowa Wola

Krzysztof Nowaliński
Rezerwy Stali Stalowa Wola zremisowały z JKS-em Jarosław. Jarosławianie do wyrównania doprowadzili w ostatnich minutach meczu Krzysztof Nowaliński
Rezerwy 2-ligowej Stali Stalowa Wola podzieliły się punktami z JKS-em 1909 Jarosław, remisując w pobliskim Rozwadowie 2:2.

Początkowe minuty należały do gospodarzy, którzy wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny osiągnęli przewagę próbując szybko otworzyć wynik spotkania, jednak ich akcje kończyły się przed polem karnym. Goście próbowali kontratakować i w 19 minucie tylko bardzo dobra interwencja Śpiewaka nie pozwoliła Bale poważniej zagrozić bramkarzowi Stali. Chwilę później błąd obrońców Stali mógł wykorzystać Soczek, jednak piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Kalinowskiego. W 28 minucie po kolejnym nieporozumieniu w defensywie gospodarzy przed szansą stanął Pawlak, jednak jego strzał nie sprawił kłopotów bramkarzowi. Tuż przed przerwą wynik spotkania został otwarty. Michalik, będąc w okolicach 20 metrów od bramki rywala popisał się ładnym strzałem, nie dając żadnych szans Sirykowi.

Po przerwie, w 57 minucie gospodarze podwyższyli rezultat. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Maruta, Śpiewak celną główką umieścił futbolówkę w siatce. W 64 minucie Piotrowski mógł „zamknąć” to spotkanie, lecz piłka po jego soczystym strzale trafiła w poprzeczkę, a po kolejnym kornerze swoją szansę miał Śpiewak oraz Stelmach jednak ich strzały blokowali obrońcy.

Gdy wydawało się,że nic już się w tym spotkaniu nie wydarzy w 81 minucie Plich strzelił kontaktową bramkę dając tym samym nadzieje na korzystny rezultat. JKS postawił wszystko na jedną kartę i w 87 minucie po kolejnej składnej akcji Pawlak strzałem po ziemi pokonał dobrze broniącego Kalinowskiego ustalając tym samym wynik spotkania.

OPINIA:

Paweł Załoga (trener JKS): Szkoda tego meczu. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie z trzy dogodne sytuacje a to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc. Chwała chłopakom ,że walczyli, jednak zbyt łatwo traciliśmy bramki. Wierzyliśmy do samego końca,że możemy tu nie przegrać. Cieszymy się z tego punktu, gdyż graliśmy dziś z wzmocnionym i mocnym rywalem. Z przebiegu meczu lekka przewaga Stali, ale z sytuacji podbramkowych jakie miały oba zespoły wynik uważam za sprawiedliwy.

Stal II Stalowa Wola - JKS Jarosław 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Michalik 41, 2:0 Śpiewak 57, 2:1 Plich 81, 2:2 Pawlak 87

Stal II: Kalinowski 7 – Mistrzyk 7, Szifer 8, Śpiewak żk 7, Stępniowski 7 – Stelmach 7, Marut 7, Kuchyt 8, Piotrowski 7 (68. Myszak 6), Michalik 7 (76. Siudak) – Fidziukiewicz 6 (55. Tłuczek 6). Trener Piotr Piechniak.

JKS: Siryk 6 – Raba 6 (46. Ptasznik 6), Gwóźdź 7, Saramak 7, Bartnik 6 – Soczek 6, Brodowicz 6, Oziębło 7, Plich żk 7 (90. Kołcz) – Pawlak 7, Bała 6 (64. Kopcio 6). Trener Paweł Załoga.