4 liga. JKS Jarosław wygrał derby z Wólczanką Wólka Pełkińska 5:0 [ZDJĘCIA]

Artur Bżdżoła
Obie drużyny do derbowego starcia przystępowały w nietęgich minach, bowiem w dwóch pierwszych wiosennych kolejkach zdobyły zaledwie po punkcie. Finalnie górą jarosławianie, którzy odnieśli okazałe zwycięstwo, pokazując moc, szczególnie w drugiej odsłonie.

Po niemrawym początku z rzutu rożnego kąśliwie dogrywał Gonzalez i futbolówka obiła bliższy słupek. W 8. minucie szybką akcję lewą stroną przeprowadził Radosław Socha, wpadł w pole karne i jego próbę obronił miejscowy bramkarz, podobnie jak dobitkę Sebastiana Pawlaka. W 18. minucie z rzutu wolnego przymierzył Tomasz Walat, lecz za słabo, by sprawić kłopoty Maksymowi Guridowi. W odpowiedzi szybka akcja JKS-u, Rafał Dusiło wykorzystał niezdecydowanie obrony i bramkarza, lobując go z około dziesięciu metrów, otwierając wynik pojedynku. Prowadzenie dało sporo pewności faworytowi, natomiast miejscowi mieli problem ze stworzeniem klarownej sytuacji.

Pod koniec pierwszej odsłony akcję napędził Piotr Pindak, wpadł w pole karne, zagrał do Sochy, jednak jego próba została zablokowana. W odpowiedzi Gonzalez próbował lobować golkipera gości, ale piłka wylądowała nad bramką.

Losy meczu rozstrzygnęły się w krótkim odstępie, między 55. a 58. minutą. Najpierw Kamil Bała podał do Dusiły a ten bez zastanowienia ulokował piłkę w siatce. Następnie przed polem karnym futbolówkę otrzymał Piotr Pindak i ładnym, mierzonym strzałem pokonał Świdra. Okazałe prowadzenie napędzało kolejne groźne sytuacje pod bramką gospodarzy. Po świetnej akcji Pawlaka w dogodnej pozycji znalazł się Socha, lecz jego strzał obronił Świder. Kilka minut później ponownie na listę strzelców wpisał się Pindak. Losy rywalizacji ustalił rezerwowy Chrupcała.

Wólczanka Wólka Pełkińska - JKS Jarosław 0:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Dusiło 18, 0:2 Dusiło 55, 0:3 Pindak 58, 0:4 Pindak 72, 0:5 Chrupcała 81.

Wólczanka: Świder – Kubrak (68 Mił. Olejarka), Gliniany, Walat, Kloc ż, Gonzalez (59 Mat. Olejarka), Paczocha, Valihura (59 Michalski), Podolak (77 Banguero), K. Olejarka (61 Kurdybacha), Pietluch. Trener Daniel Zielienkiewicz.

JKS: Guridov – Drozd, Baran (86 Saramak), Szakiel, Bała (73 Pakuła), Pindak ż (77 Chrupcała), Stankiewicz, Socha (70 Ptasznik), Dusiło ż, Pawlak ż (83 Nowogrodzki), Zieliński. Trener Grzegorz Baran.