4 liga. KS Wiazownica wysoko pokonał Błękitnych Ropczyce. Cztery bramki Patryka Zielińskiego

KS Wiązownica (czerwone stroje) wysoko wygrał z Błękitnymi Ropczyce.
KS Wiązownica (czerwone stroje) wysoko wygrał z Błękitnymi Ropczyce. Grzegorz Kostka
Lider, tak jak w Kańczudze, losy meczu rozstrzygnął w drugiej połowie grając skutecznie, dokładniej, prezentując lepszą organizację gry, a zwycięstwo w dużej mierze zawdzięcza Patrykowi Zielińskiemu, autorowi czterech goli.

Pierwsza połowa, mimo że toczyła się z przewagą gospodarzy, omal nie zakończyła się prowadzeniem gości. Zgodnie z planem miejscowych, już w 19 minucie do bramki trafił Patryk Zieliński, wykańczając strzałem głową dośrodkowanie z rogu Kloca i Wiązownica objęła prowadzenie. Po tej bramce okazje na zmianę wyniku miały obie drużyny, lecz w decydujących momentach brakowało skuteczności. W 37 minucie Michał Ogrodnik przejął piłkę w środkowej strefie i po indywidualnym rajdzie zdobył bramkę wyrównująca. Tuz przed przerwą w znakomitą okazję na wyprowadzenie Błękitnych na prowadzenie zmarnował Majcher, przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

- Pierwsza połowa pod nasze dyktando, ale nadzialiśmy się na kontrę i do szatni zeszliśmy z remisem.

- mówi trener miejscowych, Marcin Wołowiec.

Początek drugiej odsłony na długo zapamiętają goście. Praktycznie już po dziesięciu minutach gry, było po meczu. Wpierw do bramki trafił Zieliński. Dwie minuty później Kacper Rop, a chwilę później ponownie Patryk Zieliński. Na kolejna bramkę kibice musieli czekać do 75 minuty. Wtedy to Rafał Michalik podwyższył prowadzenie gospodarzy. W międzyczasie wspomniany Michalik i Kacper Wydra zmarnowali dogodne okazje do zdobycia gola. Wynik meczy ustalił Patryk Zieliński, skutecznie egzekwując rzut karny, podyktowany za faul na Kacprze Wydrze, który próbował dobijać własny strzał. - Bardzo dobra reakcja zespołu po przerwie. W ciągu kilku minut praktycznie zamknęliśmy mecz strzelając trzy gole. Cieszy to zwycięstwo, cieszy rosnąca forma. - zakończył trener Wołowiec.

KS Wiązownica - Błękitni Ropczyce 6:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Zieliński 19, 1:1 M. Ogrodnik 37, 2:1 Zieliński 49, 3:1 Rop 51, 4:1 Zieliński 55, 5:1 Michalik 75, Zieliński 80-karny.

Wiązownica: Cynar – Kloc (75 Kasia), Staszczak ż (80 Mac), Gliniak (53 Sitek), Kordas – Surmiak, Rop, Janiczak – Wydra (84 Hala), Zieliński (84 Skrzypek), Michalik (80 Rembisz). Trener Marcin Wołowiec.

Błękitni: Dybski - Świętoń, Kmiotek, Miśkowicz, Kukla (60 Maciosek ż) – Podczaszy, Bigdoń, Majcher, S. Piwowar (64 A. Ogrodnik), M. Ogrodnik (60 Halwa) - Siepierski (78 Darłak). Trener Roman Gruszecki.