4 liga. Legion Pilzno wygrał z Lechią Sędziszów Małopolski. W końcówce nie zabrakło emocji

mtr
Tomasz Sowa / archiwum
Lechia podbudowana pierwszym zwycięstwem na poziomie 4. ligi, przyjechała do Pilzna po kolejną zdobycz punktową. Legion jednak postawił bardzo trudne warunki i ostatecznie to on zgarnął całą pulę.

Już w 13. minucie wynik spotkania otworzył Tomasz Barycza; doświadczony piłkarz gospodarzy wykorzystał sytuację sam na sam.

Długo utrzymywał się remis, aż w końcu Kamil Potwora skierował piłkę do bramki gospodarzy. Legion mógł bardzo szybko odpowiedzieć i znów objąć prowadzenie, ale w 80. minucie Tomasz Tragarz nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką. Jedenastkę pewnie obronił Ćwiczak, który zdołał również interweniować przy dobitce.

Miejscowi jednak nie odpuszczali i w 86. minucie było 2:1 – Jacek Słota pięknie uderzył z około 16 metrów i piłka zatrzepotała w siatce.

- Mecz ogólnie był wyrównany, Lechia postawiła trudne warunki - mówił po końcowym gwizdku Roman Gruszecki, trener zespołu z Pilzna.

- Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu, w drugiej wyglądaliśmy już lepiej. Zabrakło nam jednak czegoś - podsumował mecz Jakub Słomski, coach Lechii.

Przy okazji informujemy, że stan zdrowia Arkadiusza Chorążego uległ poprawie. Kierownik Lechii zasłabł podczas ostatniego meczu ligowego Lechia - Resovia II. „Czuje się już dużo lepiej” - informuje klub z Sędziszowa Małopolskiego.

Legion Pilzno – Lechia Sędziszów Małopolski 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Barycza 13, 1:1 Potwora 74, 2:1 J. Słota.

Legion: Kochan – Tragarz, Misztal, Mazur, Pęcak, J. Słota, D. Słota, Barycza, Sztuka (65 Dereń), Buras (70 Kozioł), Wolański (75 Turczyn). Trener Roman Gruszecki.

Lechia: Ł. Ćwiczak – Łagowski ż (70 Linek), Lesiński, Rogóż, Al. Czółno ż (90 Malisiewicz), Am. Czółno (55 B. Posłuszny), Róg (46 Ostreicher ż), Salamon, Potwora, Urbaniak (55 O. Ćwiczak), Makuch. Trener Jakub Słomski.

Sędziował Szczur (Krosno). Widzów 100.

KibiceTo był prawdziwy 12 zawodnik Resovii. Oficjalnie mecz oglądało 712 widzów, ale atmosferę potrafili stworzyć niesamowitą. Przed meczem klub apelował do swoich kibiców o tylko sportowy doping. Ci do końca się do tego nie dostosowali, ale i tak wulgaryzmów jakby było mniej, niż przy innych tego typu meczach. Takiego wsparcia na pewno Stali Rzeszów brakowało...

Piłka nożna. Wnioski po derbach Apklan Resovia - Stal Rzeszó...