4 liga. Orzeł Przeworsk przegrał z Piastem Tuczempy. Znów kontrowersje sędziowskie [ZDJĘCIA]

Orzeł Przeworsk (czerwone stroje) po ciekawym meczu przegrał z Piastem Tuczempy. Grzegorz Kostka
Małe derby były ciekawym widowiskiem, niestety znów nie popisała się trójka sędziowska, która kilkoma decyzjami wprawiła w zdziwienie wszystkich na boisku.

Mecz rozpoczął się od okazji Huberta Bednarza, który za długo zwlekał z oddaniem strzału i nic z tego nie wyszło. Chwilę później Rafał Noga wpadł w pole karne i wyprowadził gości na prowadzenie. W odpowiedzi dobrą okazję zmarnował Piotr Boratyn, nie trafiając w światło bramki z siedmiu metrów. Tuż przed przerwą sędzia podyktował dyskusyjny rzut wolny a Damian Demski posłał bombę nie do obrony.

Po zmianie stron ostro ruszył Orzeł, jednak w pierwszym kwadransie poza okazją wspomnianego już Barszczaka, nie zagroził bramce gości. Piast odgryzał się strzałami z dystansu, z którymi z problemami radził sobie Robert Kurosz. W 71 minucie gospodarze egzekwowali rzut wolny z okolic 20 metra i Jacek Flis wycelował w dolnym róg zdobywając gola kontaktowego. Dwie minuty później rzut karny na gola zamienił Hubert Bednarz doprowadzając do remisu. W 75 min. w zamieszaniu, Mateusz Buczkowski wyprowadził ponownie Piasta na prowadzenie, ale czy Robert Kurosz nie był faulowany?

Orzeł Przeworsk - Piast Tuczempy 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Noga 12, 0:2 Demski 42-wolny, 1:2 Flis 71-wolny, 2:2 Bednarz 73-karny, 2:3 Buczkowski 75

Orzeł: Kurosz – Kowal, Salwach, Pikuła ż, Barszczak – Kruk (46 Stypa), Flis, Bednarz ż, Broda – Boratyn ż (63 Czyrny), Bogacz (53 Barański). Trener Paweł Załoga.

Piast: Jakiel ż – Stopyra, Sas ż, Sobol, Demski ż, Buczkowski (90 Zieliński), Suberlak (61 Tyrawski), Pasaj (83 Gil), Noga, Wielgosz, Wiącek (87 Benc). Trener Marek Strawa.