4 liga. Orzeł Przeworsk przegrał z Wisłoką Dębica. Duże kontrowersje sędziowskie [ZDJĘCIA]

kostekZaktualizowano
Orzeł (biało czerwone stroje) nie dał rady urwać punktów Wisłoce Grzegorz Kostka
Kibice w Przeworsku po wizycie lidera, wiele sobie obiecywali. Niestety lider swoją grą nie zachwycił, a przez większą część spotkania bliżej było do wyniku 0:0 niż do strzelenia bramki.

Owszem piłkarze Wisłoki w elementach piłkarskiego rzemiosła byli lepsi od gospodarzy, częściej byli przy piłce, wykonali więcej dośrodkowań, więcej razy próbowali strzelać, choć w pierwszej połowie Adrian Przewrocki broniący przeworskiej bramki tylko raz musiał się mocno wysilić, aby wybronić strzał głową Pawła Remuta, to bramką za bardzo nie pachniało.

Losy meczu rozstrzygnęły się w okolicach 70 minuty. Wpierw arbiter główny podyktował kontrowersyjnego karnego, którego na bramkę zamienił Damian Łanucha. Chwilę później dwie żółte kartki w odstępie kilku minut otrzymał Maciej Lech, pierwszą za krytykę decyzji sędziego a drugą kilka chwil później za pierwszy faul na środku boiska, a faulu na Andrieju Nikanovychu w polu karnym Wisłoki, sędzia główny już się nie dopatrzył. Wynik spotkania ustalił po kontrze Damian Lubera, która była konsekwencją zaatakowania bramki rywala przez Orła większą liczbą zawodników.

- Nie mogę mieć pretensji do zespołu, zostawili sto procent sił, walczyli na całego. Karny problematyczny zaczyna to być śmieszne, w każdym ostatnio meczu dyktują karne przeciwko nam. Zaczyna to być dla mnie sytuacja kuriozalna. Gramy jak równy z równym, Wisłoka nie stworzyła żadnej sytuacji z gry. Dostajemy bramkę i wszystko siada. – mówił zdenerwowany po meczu trener Grzegorz Sitek.

Orzeł Przeworsk - Wisłoka Dębica 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Łanucha 69-karny, 0:2 Lubera 87.

Orzeł: Przewrocki 6 – Kmiotek ż 6, Strączek 6. Salwach 6, Kowal ż 6 – Pigan 5 (83 Kijanka), Nikanovych ż 5 (87 Świst ż), Lech 6 żżcz[75], Flis 5 (77 Najsarek), Sobuś 5 – Błajda 5 (90+1 Frydlewicz). Trener Grzegorz Sitek.

Wisłoka: Dybski 5 – Rębisz 6 (81 Stypa), Fedan ż 6 (70 Pęcak 5), Remut ż 6, Hus 6, Sobczyk 5 (62 Zygmunt 5) – Cabało ż 6, Wrzosek 5 (62 Bożek 5), Łanucha 6 (90 Pilarz), Sojda 6 (85 Król) – Lubera 6. Trener Dariusz Kantor.

Sędziował Gancarz 3 (Krosno). Widzów 300.