4 liga. Orzeł Przeworsk rozgromił Sokoła Kolbuszowa Dolna. Zabójcza skuteczność piłkarzy z Przeworska [ZDJĘCIA]

W meczu o przysłowiowe "sześć punktów" Orzeł Przeworsk nie miał litości, gromiąc Sokoła Kolbuszowa Dolna. Podopieczni Grzegorza Sitka zdobyli aż sześć goli.

Przed meczem Piotr Boratyn otrzymał pamiątkową koszulkę z nr 400, z racji rozegrania ponad 400 meczów ligowych w barwach Orła.

Sam mecz od początku przebiegał pod dyktando Orła, ale to goście pierwsi mogli pokusić się o gola. Z dystansu uderzył Adam Serwon, a piłka trafiła w słupek. Z czasem przewaga Orła zaczęła przekładać się na sytuacje pod bramkowe. W końcu w 27 minucie nieporozumienie bramkarza Sokoła z jednym z obrońców wykorzystał Szymon Barszczak, pakując piłkę z 20 metrów do bramki.

Tuż przed przerwą Piotr Boratyn wyłożył piłkę w polu karnym Krystianowi Błajdzie, a ten do pełnił formalności, zdobywając drugiego gola. W doliczonym czasie gry strzał Jacka Flisa z trudem do boku odbił bramkarz gości.

Druga połowa rozpoczęła się od lekkiej przewagi gości, szybko stłamszonej bramką Orła. Mateusz Kowal poszedł odważnie skrzydłem, dograł do Piotra Boratyna, a „Pietka” podwyższył prowadzenie Orła. Chwilę później Jacek Flis z wolnego zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy. Dzieło zniszczenia Sokoła dokończyli Krystian Błajda i Andrij Nikanovych.

Orzeł Przeworsk - Sokół Kolbuszowa Dolna 6:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Barszczak 27, 2:0 Błajda 43, 3:0 Boratyn 53, 4:0 Flis 58, 5:0 Błajda. 6:0 Nikanovych 77-karny.

Orzeł: Przewrocki 6 – Kowal 7, Strączek 7, Salwach 7, Nikanovuch 8 – Pigan 7 (90 Frydlewicz), Flis 8 (87 Najsarek), Barszczak 8 (80 Sykała), Sobuś 7 (83 Kijanka) – Błajda 9, Boratyn 9. Trener Grzegorz Sitek.

Sokół: Bieleń 3 – B. Karkut 3, Skowron 3 (61 Knytskyi ż), Świst 4 (35 Gorzelany ż 3), P. Karkut 3 – Parys 3, Dziedzic 3, Maziarz 3 (76 Stanowski), Kołacz ż 3, Serwon 4 (71 Więcłąw 3) – Korab 3 (69 Adranowicz 3). Trener Waldemar Mazurek.