4 liga. Pewna wygrana Piasta Tuczempy nad Głogovią na koniec mizernego sezonu [RELACJA]

Artur Bżdżoła
W obozie gospodarzy przed pojedynkiem z Głogovią sporo mówiono o poprzedniej kolejce i starciu z Sanokiem, gdzie były okazje do zdobycia gola, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wlecieć do bramki rywala i ostatecznie skończyło się przegraną Piasta 0:2, co sprawiło, że Piast wyżej jak na 13 miejscu obecnego sezonu nie skończy. Aby nie oglądać się na pojedynek Unii z Wisłoką tuczempianie musieli wywalczyć choćby punkt z Głogovią.

Od pierwszej minuty sunął atak za atakiem na bramkę Damiana Albrychta, jednak podobnie jak w poprzednich spotkaniach brakowało skuteczności. Niektóre sytuacje zmarnowane przez graczy Piasta kibice kwitowali stwierdzeniem: Jak to możliwe, że tego nie trafił? W żadnym poprzednim domowym pojedynku obecnej rundy miejscowi nie stworzyli sobie tylu klarownych okazji. Rozpoczął Kamil Aab, który w dogodnej sytuacji uderzył mocno, lecz tuż nad bramką.

Następnie „setkę” zmarnował Rafał Noga. Z boku dogrywał Łukasz Czub, Tomasz Pasaj nie sięgnął piłki i ta spadła na nogę zaskoczonego Nogi i ten przestrzelił. Następnie przeciwnika sprytnie ograł Aab, wyłożył do Kamila Bawoła, który nie trafił czysto i skończyło się na strachu wśród gości. Z rzutu wolnego przymierzył Damian Demski i golkiper rywala wybił na rzut rożny. Za chwilę Michał Lisańczuk będąc sam przed bramką uderzył lekko i Albrycht obronił. W 33. minucie Piast odetchnął. Grający bardzo dobry mecz Czub dośrodkował i Noga wpakował futbolówkę do bramki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Ozdobą meczu mogła być sytuacja z 49. minuty. Wówczas Bawoł uderzył z daleka i piłka wylądowała na poprzeczce. Pod bramką Albrychta co kilka minut było groźnie. Bramkarz gości swoimi interwencjami uchronił Głogovię przed pogromem. Obronił świetne uderzenie Anatolija Korniichuka, Aaba, Nogi. Podwyższył Noga, dobijając uderzenie Huberta Łukasiewicza, które wylądowało na poprzeczce. Wynik meczu ustalił Czub, który uderzył z powietrza i Albrycht był bez szans. Goście mieli swoje okazje, lecz brakowało precyzji bądź siły w uderzeniach Kajetana Ochalika, Pawła Ciuły czy Mateusza Deca.

Piast Tuczempy - Głogovia Głogów Młp. 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Noga 33, 2:0 Noga 73, 3:0 Czub 80.

Piast: Strawa 6 – Demski 6, Jaroch 6, Jurkowski ż 6, Pasaj 6 (52 Korniichuk 6) – Aab 6 (76 Franczyk), Bawoł 6 (66 Łukasiewicz), Sroka 6, Czub ż 8, Lisańczuk 6 (83 Walicki) – Noga 7. Trener Marek Strawa.

Głogovia: Albrycht 7 – Laskoś ż 3 (46 Ciuła 4), Slusarenko 3, Ochalik ż 4 (67 Frankiewicz), Kmiotek 4 (60 Kowalski) – Góra 4, Kmuk 3, Madeja 4, Urbaniak 4 – Chamera 4, Dec ż 4. Trener Jacek Sowa.

Sędziował Krasowski 8 (Leżajsk). Widzów 150.