4 liga. Piast Tuczempy ma wyraźne kłopoty ze zdobywaniem 3 punktów - tym razem zremisował u siebie z Igloopolem Dębica

Artur Bżdżoła
Bartosz Frydrych
Piast po wygranej z przemyską Polonią się zaciął i nie może zgarnąć całej puli. W meczu z Igloopolem walki nie brakowało, jednak remis w końcowym rozrachunku może dla gospodarzy okazać się zbyt mało warty.

Lepiej w mecz weszli przyjezdni, którzy w pierwszym kwadransie przeprowadzili kilka składnych akcji. Strzałów z daleka nie bali się oddawać Tomasz Draguła, który z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, czy Kamil Rokita, którego uderzenie z wielkim trudem nad poprzeczką przeniósł Patryk Strawa. W 20. minucie goście dopięli swego. Dwójkową akcję przeprowadzili Draguła z Kamilem Machnikiem, interweniować próbował Kamil Bawoł, lecz na tyle pechowo, że skierował futbolówkę do własnej siatki. Odpowiedź Piasta była natychmiastowa. Z rzutu wolnego przymierzył Jakub Kloc i trafił tuż przy słupku. Pod koniec pierwszej części Kamil Rokita widząc, że golkiper Piasta jest lekko wysunięty uderzył zza pola karnego dając ponownie prowadzenie przyjezdnym.

Na początku drugiej połowy obie drużyny poszły na wymianę ciosów. Łukasz Tyrawski zagrał do Anatolija Korniichuka, którego jednak ubiegł bramkarz gości. W odpowiedzi piłkę lecącą do bramki z linii bramkowej wybił Waldemar Jaroch. W 67. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Michał Pruchnik zagrał do innego rezerwowego Huberta Łukasiewicza, który mimo asysty obrońcy zdołał trafić do siatki. W końcowych fragmentach Tyrawskiego uprzedził obrońca Igloopolu a ładny strzał Damiana Demskiego z trudem nad poprzeczkę przeniósł Łukasz Psioda. Goście też mieli swoje okazje. Najbliżej zdobycia gola był Draguła, który po dograniu z rzutu wolnego przymierzył w słupek.

Piast Tuczempy - Igloopol Dębica 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Bawoł 20-samobójcza, 1:1 Kloc 23-wolny, 1:2 K. Rokita 44, 2:2 Łukasiewicz 67.

Piast: Strawa 4 – Franczyk ż 4, Jaroch ż 5, Demski 5, Tyrawski 5 – Tarnawski 4 (64 Pruchnik), Bawoł 4, Kloc 5, Sroka 4, Czub 5 – Korniichuk 4 (58 Łukasiewicz 5). Trener Marek Strawa.

Igloopol: Psioda 5 – D. Rokita ż 5, Socha 5 (89 Żydek), Wanat ż 4, Lamparty 4 – Draguła 5, Machnik 5 (71 Darłak), K. Rokita ż 5, Syguła 4 (64 Hryb) – Stefanik 4, Nalepka 5 (90+2 G. Ostaszewski). Trener Bartosz Zołotar.

Sędziował Strzępek 6 (Rzeszów). Widzów 150.