4 liga. Piast Tuczempy wysoko pokonał Błękitnych Ropczyce

Artur Bżdżoła
Piast (pomarańczowe koszulki) po serii słabych meczów pewnie ograł Błękitnych
Piast (pomarańczowe koszulki) po serii słabych meczów pewnie ograł Błękitnych Artur Bżdżoła
Piast po kilku słabych meczach sięgnął po trzy „oczka” w niezłym stylu. Gospodarze z łatwością wypracowywali sobie strzeleckie okazje.

W 7. minucie z rzutu rożnego dogrywał Jakub Sroka i osamotniony Łukasz Tyrawski z bliska trafił głową do siatki. Goście próbowali się odgryźć. Okazję miał Robert Sulisz, który jednak uderzył zbyt słabo, by pokonać Patryka Strawę. Przed przerwą dobrą okazję miał Mariusz Wiktor, lecz i jego strzał był słaby.
Druga część rozpoczęła się również od mocnego natarcia Piasta. Najpierw świetnie z piłką obrócił się Kamil Aab, uderzył mocno, jednak obił poprzeczkę. Za chwilę dobrze czytający zamiary gości Damian Demski zagrał głową do Anatolija Korniichuka, ten do Rafałą Nogi i napastnik Piasta podwyższył wynik. W 58. Minucie rzut wolny z 17 metrów wykonywali goście. Piłkę dotknął Kamil Bawoł, myląc bramkarza i futbolówka zatrzepotała w siatce. Świetną zmianę dał Michał Pruchnik, który kilkanaście sekund po wejściu na murawę zagrał między dwóch obrońców do Nogi, który nie miał problemów z trafieniem do siatki. Piast miał do końca meczu jeszcze sporo okazji. Uderzenie Waldemara Jarocha z linii bramkowej wybił Piotr Kozioł. Strzał Sylwestra Tarnawskiego trafił w słupek, Tyrawski z bliska nie trafił czysto w piłkę. Wynik ustalił Marcin Franczyk, wykorzystując precyzyjne dogranie Korniichuka.

Piast Tuczempy - Błękitni Ropczyce 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Tyrawski 7, 2:0 Noga 52, 2:1 Bawoł 58-samobójcza, 3:1 Noga 61, 4:1 Franczyk 90+1.

Piast: Strawa 6 – Demski 7, Jaroch 7, Jurkowski 7, Tyrawski 7 – Aab 6 (61 Pruchnik ż), Sroka 5 (71 Tarnawski), Bawoł 6 (67 Łukasiewicz), Czub 6 (88 Franczyk) – Noga 7, Korniichuk 6. Trener Marek Strawa.

Błękitni: D. Kosiba 4 – Kulka 4 (55 Waszczuk 4), Świętoń 5, Kozioł 6, Micał 5 – Orzech 5 (71 Darłak), Piwowar 4 (67 Hirka), Sulisz ż 4 (78 Hajnas ż), Siepierski 5 – Wiktor 4, Ł. Kosiba ż 4 (78 Zawiślak). Trener Bogusław Pacanowski.