4 liga. Pierwsze wiosenne zwycięstwo Unii Nowa Sarzyna

Marcin Trzyna
Krzysztof Kapica
Do środowej potyczki w lepszych nastrojach przystępowali Błękitni, którzy po 21 rozegranych spotkaniach mieli 10 punktów przewagi nad znajdującą się w strefie spadkowej Unią Nowa Sarzyna. Po meczu humory dopisywały już tylko gospodarzom, którzy wygrali 3:0 i opuścili zagrożoną spadkiem strefę.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie z Błękitnymi, jednak pierwsze sytuacje nie były aż nadto groźne. Podopieczni Grzegorza Sroki blisko objęcia prowadzenia byli w 30. minucie, ale piłka po uderzeniu Jacka Flisa trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Tuż przed przerwą czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Błękitnych Ruslan Dovhan, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Wojciecha Filipa. Ta sytuacja na pewno wpłynęła na dalszą część spotkania.

Unia wykorzystała grę w przewadze już dwie minuty po zmianie stron. Eryk Sarzyński otrzymał futbolówkę od Flisa i pokonał rezerwowego bramkarza Błękitnych. Wynik na 2:0 w 67. minucie podwyższył Michał Madej, a po dwóch minutach kibice cieszyli się z trzeciej bramki dla Unii. Na listę strzelców wpisał się Krystian Błajda.

Więcej goli miejscowi fani już nie obejrzeli. Ostatecznie Unia wygrała z Błękitnymi Ropczyce 3:0, dzięki czemu zainkasowała bardzo cenne 3 punkty.

- Brakowało nam tych punktów jak tlenu, dlatego bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Na pewno czerwona kartka dla bramkarza gości była kluczową sytuacją w tym meczu, a wynik 3:0 to tak naprawdę najniższy wymiar kary – komentował tuż po meczu Grzegorz Sroka, trener Unii.

Unia Nowa Sarzyna – Błękitni Ropczyce 3:0 (0:0)
Bramki: Sarzyński 47, Madej 67, K. Błajda 69.

Unia: Żuraw 6 – Wośko 6, Pieróg 6, Sarzyński 7 (80 K. Filip), Flis 8, K. Błajda 6, (86 Gnatek), W. Filip ż 6, (76 M. Błajda), Grześkiewicz 6 Florek 6, Madej 7 (69 Rogowski 5), Wiatr 6. Trener Grzegorz Sroka.

Błękitni: Dovhan 0 [cz za faul 41] – Kozioł 3, Hajnas 3, Orzech 3 (69 Kukła 3), Kosiba 3 (77 Darłak), Siepierski 3 (74 Zawiślak), Wiktor 3 (42 Jasiński 3), Sulisz 3 (62 Piwowar ż 3), Waszczuk 3 (69 Gruszka 3), Bonowicz 3, Świętoń 3. Trener Bogusław Pacanowski.

Sędziował Tomczyk (Jarosław) 6. Widzów 250.