4 liga. Po wygranej na wyjeździe z Watkem Koroną Bendiks Rzeszów Wisłoka Dębica awansowała do 3 ligi

Na boisku w Rzeszowie Wisłoka mogła już świętować
Na boisku w Rzeszowie Wisłoka mogła już świętować Michał Czajka
Wisłoka Dębica nie zawiodła swoich fanów i już teraz zapewniła sobie awans do 3 ligi! W decydującym meczu pokonała na wyjeździe Watkem Koronę Bendiks Rzeszów.

Wisłoka wiedziała, o co gra - już remis dawał jej pewny awans do 3. ligi. Mecz jednak nie był łatwy, bo spotkały się 2 najlepsze drużyny w rundzie wiosennej. Dobitnie pokazała to pierwsza połowa - na początku do ataku ruszyła Wisłoka, która szybko chciała zdobyć gola, by potem spokojnie kontrolować spotkanie. Jak się jednak okazało, nie było to wcale takie łatwe, bo już po ok. 10 minutach do głosu doszli miejscowi i gra się wyrównała.

Dwukrotnie zrobiło się również bardzo nerwowo za sprawą decyzji arbitra. Najpierw w 20. minucie meczu zagotowało się pod bramką Pawlusa i po zagraniu ręką jednego z obrońców Korony sędzia odgwizdał karnego. Po chwili jednak zmienił decyzję, bo liniowy wskazał spalonego. Około 2 minuty później karnego domagała się Korona po interwencji w polu karnym jednego z obrońców Wisłoki. Tym razem jednak również "jedenastki" nie było. Ostatecznie w pierwszej odsłonie meczu kibice goli się nie doczekali.

Wisłoka pokonała w Rzeszowie Koronę 3:1 i jest pewna awansu do 3 ligi.Czytaj także: https://nowiny24.pl/4-liga-po-wygranej-na-wyjezdzie-z-watkem-korona-bendiks-rzeszow-wisloka-debica-awansowala-do-3-ligi/ar/c2-14195651

4 liga. Po wygranej z Watkem Bendiks Koroną Rzeszów piłkarze...

Jednak zaraz na początku drugich 45 minut dostali rekompensatę. Najpierw ładnie z wolnego uderzył Wrzosek i było 1:0 dla gości. Ich radość jednak nie trwała długo, bo minutę później Korona miała karnego, którego na gola zamienił Walat. W kolejnych minutach lepiej prezentowali się gospodarze i wydawało się, że jest tylko kwestią czasu, kiedy zdobędą 2. gola. W 70. minucie na boisku pojawił się Tomasz Barycza i, jak się okazało, była to ważna decyzja trenera Kantora. 2 minuty przed końcem właśnie ten zawodnik wykorzystał podanie Sojdy i podwyższył na 2:1. Tuż przed końcem technicznym strzałem z rzutu wolnego popisał się jeszcze Sebastian Fedan i ustalił wynik meczu na 3:1 dla Wisłoki.

Watkem Korona Bendiks Rzeszów - Wisłoka Dębica 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Wrzosek 46; 1:1 Walat 47-karny; 1:2 Barycza 88; 1:3 Fedan 90+2.

Korona: Pawlus 5 - Gołda 5, Syvyj 5, Bober ż 5, Padiasek 5 (68 Ferenc 5), Bigus 5 (56 Bieniasz 5), Skiba 5 (89 Tłuczek), Karwacki 5 (68 Sarzyński 5), Kuca 5 (50 Szagała 5), Przybyło 5, Walat 6 (85 Zieliński). Trener Grzegorz Opaliński.

Wisłoka: Dybski 7 - Król ż 7, Remut 7, Cabała 7, Hus 7 - Bożek 7 (75 Stypa), Fedan 8, Sojda 7 (89 Szawaryn), Wrzosek 8 (85 Pęcak), Zygmunt 7 (89 Pulak) - Lubera 7 (70 Barycza 8). Trener Dariusz Kantor.

Sędziował Pachołek (Lubaczów) 6. Widzów 150 (w tym ok 50 z Dębicy).