4 liga podkarpacka. Bez niespodzianki w Boguchwale. Izolator pewnie pokonał rezerwy mieleckiej Stali

Karol Pieniążek
Izolator wysoko pokonał Stal II Mielec.
Izolator wysoko pokonał Stal II Mielec. Michał Czajka
W sobotnie popołudnie Izolator Boguchwała na własnym stadionie pokonał młody zespół Stali II Mielec, dla której była to 5 ligowa porażka z rzędu.

Strzelanie na IzoArenie rozpoczęło się już w 3. minucie, gdzie Przemysław Nalepka świetnie dograł do Krystiana Wilka, który głową skierował piłkę do pustej bramki. Następne minuty to zmasowane ataki podopiecznych Tomasza Głąba, a już po 30. minutach gry było 2:0, gdzie po ładnej dwójkowej akcji podanie Kowala wykończył Przemysław Nalepka.

Niestety dla Izolatora, kontuzję jeszcze przed końcem pierwszej połowy odniósł jeden z najważniejszych ofensywnych zawodników “Izolacji”, Konrad Kowal.

Druga połowa lepiej zaczęła się również dla gospodarzy, którzy wykorzystali lukę w defensywie mielczan, a dublet ustrzelił Przemysław Nalepka, który wykorzystał dobre prostopadłe podanie Krystiana Wilka. Po trzech otrzymanych ciosach do ataków przeszli zawodnicy Stali, jednak ich akcje kończyły się głownie na 16. metrze od bramki, a strzały wędrowały wysoko nad bramką rywali.

Niechlubna seria podopiecznych Marcina Gancarczyka nadal trwa, bowiem mecz przeciwko Izolatorowi był czwartym meczem tej rundy, w którym mielczanie nie zdobyli nawet bramki, przy czym stracili aż osiem goli. Do nieskuteczności dochodzi również sytuacja w tabeli, która po sobotnim spotkaniu mocno się skomplikowała, a Stal ma już tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

W odmiennej sytuacji jest zespół z Boguchwały, który w tej rundzie jeszcze nie zaznał smaku porażki, a dzięki wygranej nad Stalą podopieczni Tomasza Głąba umocnili się na 5. miejscu w lidze.

Izolator Boguchwała - Stal II Mielec 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 K. Wilk 3, 2:0 P. Nalepka 29, 3:0 P. Nalepka 58.

Izolator: Shkvarkov – T. Nalepka (84 Urbaniak), Kasprzyk, Cach – K. Wilk (76 Oreńczuk), Walas, Majcher, J. Wilk (62 Żurawski) – Frydrych (72 Kusy), Kowal (43 Rembisz), P. Nalepka. Trener: Tomasz Głąb.

Stal II: Dudek - Łebek ż, Bochniak, Hornik, Majocha (33 Szady), Karczewski, Guca, Mucha, Tęczar, Kasza, Gierlach (65 Wróblewski). Trener: Marcin Gancarczyk.

Sędziował: Tomczyk (Jarosław). Widzów: ok. 70.