4 liga podkarpacka. Błękitni Ropczyce cały czas na fali

Mj
Tomasz Sowa
Błękitni sięgnęli po drugie zwycięstwo w tym sezonie w pełni zasłużenie, choć do gola na 1:0 zespół z Dębicy zachowywał się jak godny przeciwnik. Inna sprawa, że Łukasz Psioda miał w pierwszej połowie sporo szczęścia. Dwa razy ratowała go poprzeczka i raz słupek.

5 minut po przerwie odważnie grający Mateusz Bieniek został sfaulowany w polu karnym Igloopolu. „Jedenastkę” na gola zamienił Hubert Siepierski. Za moment były gracz Wisły Sandomierz dorzucił piłkę w pole karne z rzutu rożnego. Najprzytomniej zachował się Bartosz Waszczuk, który strzałem głową z ponad 10 metrów zaskoczył Psiodę. Dębicki zespół miał argumenty, by odpowiedzieć Błękitnym. Po kilku minutach kontaktowego gola zdobył Kamil Tyrka. Bramka wzbudziła podziw, bo swój udany drybling zakończył mocnym i precyzyjnym strzałem z około 20. metrów. Zanim wynik ustalił Michał Ogrodnik blisko pokonania Psiody był Walerij Nikiczuk. Ostatni gol w tym meczu to w największym stopniu zasługa Kamila Dybskiego. Bramkarz Błękitnych asystował przy tym golu, bo przytomnie i dokładnie wybił piłkę z własnego pola karnego, kierując ją do byłego zawodnika Resovii. „Garden” przyśpieszył, zostawiając w tyle obrońcę Igloopolu. Kierował piłkę już do pustej bramki, bo Psioda został w polu karnym gospodarzy po stałym fragmencie gry. - Powinniśmy „zamknąć” mecz już w pierwszej połowie. Można mieć pretensje o nieskuteczność naszych zawodników ofensywnych. Szkoda straconej bramki, jednak nie zmieniła ona obrazu gry. Byliśmy dużo lepsi – oceniał Przemysław Kulig, prezes Błękitnych.

Błękitni Ropczyce - Igloopol Dębica 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Siepierski 52-karny, 2:0 Waszczuk 55, 2:1 Tyrka 64, 3:1 M. Ogrodnik 88.

Błękitni: Dybski – Kukla, Waszczuk, Świętoń, Kmiotek ż – Bieniek (85 Świerad), S. Piwowar (46 Zawiślak), Majcher, Siepierski ż (65 A. Ogrodnik) – M. Ogrodnik – Nikiczuk (81 Węgrzyn). Trener Marek Ormiański.

Igloopol: Psioda - Stefanik, Nowakowski, D. Rokita ż ż cz [76] – Kasprzykowski (90 Dudek), Janus, Wiszyński (77 Pęk), K. Rokita ż, Laskowski (60 Tyrka) – Krauze (65 Ochab ż), Labak (55 Brzostowski). Trener Łukasz Bartkowski.

Sędziował Tomczyk (Jarosław). Widzów 350.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0