4 liga podkarpacka. Błękitni Ropczyce idą jak burza. Tym razem drużyna Andrzeja Szymańskiego pokonała Igloopol Dębica na jego boisku

Miłosz Bieniaszewski
Błękitni Ropczyce pokonali Igloopol Dębica, a tym samym sięgnęli po czwarte zwycięstwo z rzędu Tomasz Sowa
Błękitni Ropczyce nie przegrali od siedmiu meczów, a w Dębicy sięgnęli po czwarte zwycięstwo z rzędu.

Od początku lepsze wrażenie sprawiali goście, ale gola udało im się zdobyć dopiero w 39. minucie. Po przerwie miejscowi starali się atakować, często mocno się kotłowało pod bramką przyjezdnych, ale ta była jak zaczarowana. Błękitni natomiast atakowali rzadziej, ale za to konkretniej.

- Trzeba przyznać, że trochę dopisywało nam szczęście - nie ukrywa Przemysław Kulig, kierownik gości.

- Można powiedzieć, że Błękitni wypunktowali nas jak wytrawny bokser. Paradoks jest taki, że pierwszą bramkę straciliśmy, kiedy wydawało się, że łapiemy właściwy rytm. Po przerwie musieliśmy się odkryć i rywale bezlitośnie to wykorzystali. Jedyne o co mogę mieć zastrzeżenia do mojej drużyny to słaba skuteczność - podsumował natomiast Bartosz Zołotar, trener Igloopolu Dębica.

Igloopol Dębica - Błękitni Ropczyce 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Piwowar 39, 0:2 Wiktor 64, 0:3 Siepierski 78, 1:3 T. Nalepka 90+3-karny.

Igloopol: Psioda – Syguła ż 5, Wanat 5, Socha 6, Stefanik 6 (73 Jezuit) – Stańczyk 6 (60 Żydek), T. Nalepka ż 7, K. Rokita 6 (65 Darłak ż), D. Rokita ż 6 (65 Pyskaty) – P. Nalepka 5, Brzostowski 6 (80 Kitrys). Trener Bartosz Zołotar.

Błękitni: Albrycht 8 – Orzech ż 7 (85 Saj), Waszczuk 7 (27 Kukla ż 7), Świętoń 7, Hirka 7 – Siepierski 7 (82 M. Kot), T. Kot 6 (82 Kalin), Sulisz 8, Piwowar 7 (77 Majcher) – Wiktor 7 (70 Darłak), Ł. Kosiba ż 6. Trener Andrzej Szymański.

Sędziował Gancarz 5 (Krosno). Widzów 150.