4 liga podkarpacka. Błękitni Ropczyce pokonali Karpaty Krosno i przerwali passę czterech kolejnych porażek

Miłosz Bieniaszewski
Tomasz Sowa
Błękitni Ropczyce pokonali Karpaty Krosno 2:1. To bardzo ważna wygrana dla drużyny Andrzeja Szymańskiego.

Błękitni Ropczyce przegrali ostatnie cztery spotkania i zaczęło im zaglądać w oczy widmo degradacji. Podopieczni Andrzeja Szymańskiego wyszli więc na to spotkanie bardzo zmobilizowani i już 2. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale Szymon Piwowar przymierzył w słupek.

Co się nie udało na początku spotkania, udało się w II połowie, kiedy Piwowar wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Bartosza Waszczuka.

- W tej sytuacji przydarzyła się nam prosta strata w środku pola i stało się - kręcił głową Dariusz Jęczkowski, trener Karpat.

Zadowolony ze swoich piłkarzy nie mógł być również przy straconej drugiej bramce, kiedy znów jego piłkarze się nie popisali.

- To już kolejny mecz, w którym tracimy punkty przez błędy indywidualne - usłyszeliśmy.

Jego piłkarze również mieli swoje okazje, ale brakowało skuteczności, a momentami dokładności w rozegraniu akcji. Ostatecznie skończyło się na porażce 1:2, bo rękę przyjezdnym podał Damian Albrycht.

Błękitni Ropczyce – Karpaty Krosno 2:1 (0:0)

Bramka: 1:0 Piwowar 53, 2:0 Wiktor 65, 2:1 Albrycht 83-samobójcza.

Błękitni: Albrycht 5 – Świętoń 6, Bartosz Darłak 6, Waszczuk 6, Cach 6 – Siepierski 6 (90 M. Kot), Sulisz 6, T. Kot 6 (75 Bartłomiej Darłak), Orzech 6 (85 Kukla), Piwowar 7 (77 Kalin), – Wiktor 6 (90 Majcher). Trener Andrzej Szymański.

Karpaty: Krawczyk 6 – Stasz 5, Burka 5, Gieralsiński ż 5 – Kasperkowicz 5 (60 Sęp), Knap 4, Groborz ż 5, Król 4 (65 Brożyna, 85 Matysik), Sikorski ż 5 – Fundakowski 5 (55 Kowalski), Wojtasik 4. Trener Dariusz Jęczkowski.

Sędziował Toś 7 (Tarnobrzeg). Widzów 600.