4 liga podkarpacka. Błękitni Ropczyce rozbili na własnym obiekcie Ekoball Stal Sanok 5:1. Hattrickiem popisał się Mariusz Wiktor

mtrZaktualizowano
Błękitni okazali się zdecydowanie lepsi od ekipy z Sanoka
Błękitni okazali się zdecydowanie lepsi od ekipy z Sanoka Tomasz Sowa
Błękitni Ropczyce pokonali przed własną publicznością drużynę z Sanoka 5:1. Bohaterem gospodarzy został Mariusz Wiktor, który skompletował hattricka.

Błękitni rozpoczęli czwartkowe spotkanie bardzo dobrze, ponieważ w 14. minucie po asyście Krystiana Majki, piłkę do bramki sanoczan skierował Szymon Majcher.

Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo – Kacper Słysz dograł ze skrzydła na 16. metr i po uderzeniu Damiana Niemczyka nieporadnie zainterweniował golkiper Błękitnych.

Po kilkunastu minutach gospodarze znów prowadzili, po tym jak arbiter dopatrzył się faulu Krzanowskiego w polu karnym. Jedenastkę bardzo pewnym strzałem w środek bramki wykorzystał Mariusz Wiktor.

30-latek jeszcze przed przerwą podwyższył wynik spotkania po udanej kontrze (drugą asystę zanotował Majka), a po zmianie stron zdobył gola na 4:1, wykorzystując sytuację sam na sam.

W końcówce podopieczni Andrzeja Szymańskiego ruszyli z zabójczą kontrą, którą wykończył wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Kosiba. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego Błękitni mogli zdobyć szóstą i siódmą bramkę, ale najpierw dobrze spisał się Krzanowski, a po chwili przyjezdnych uratowała poprzeczka.

Błękitni Ropczyce - Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 5:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Majcher 14, 1:1 Niemczyk 16, 2:1 Wiktor 34-karny, 3:1 Wiktor 44, 4:1 Wiktor 72, 5:1 Kosiba 80.

Błękitni: Albrycht 5 - Kmiotek 6, Darłak 6, Waszczuk 6, Cach 6 (65 Świętoń 6), Siepierski 6, Kot ż 6 (53 Piwowar 6), Sulisz ż 6 (55 Kozicki ż 6), Majcher 7 (74 Pazdan), Majka 8 (74 Orzech ż), Wiktor 9 (74 Kosiba). Trener Andrzej Szymański.

Ekoball: Krzanowski 3 – Ząbkiewicz 3, Karol Adamiak ż 3 (75 Władyka), Jaklik 3, Kaczmarski 3 (60 Baran 3), Tabisz ż 3, Lorenc 3, Niemczyk 4, K. Słysz ż 5 (75 Kamil Adamiak), Sieradzki 3 (71 Femin), Sobolak 3 (60 Zajdel 3). Trener Mateusz Ostrowski.

Sędziował Wolan (Tarnobrzeg) 5. Widzów 250.