Karol Pieniążek
Korona Rzeszów przegrała kolejny mecz.
Korona Rzeszów przegrała kolejny mecz. Marcin Jastrzębski
Beniaminek z Nowotańca się nie zatrzymuje i tym razem bardzo wysoko ograł spadkowicza z III ligi.

Cosmos od początku meczu dominował, co przekładało się na dogodne sytuacje bramkowe. Już w 6. minucie prowadzenie podopiecznym trenera Grzegorza Pastuszaka dał Denys Demianenko, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wolejem skierował piłkę do siatki. Na kolejne ataki gości nie trzeba było długo czekać i już w 17. minucie po składnej akcji ponownie na listę strzelców wpisał się 22-letni Ukrainiec.

Chwilę później ten sam zawodnik mógł ustrzelić hat-trica, ale po jego strzale z dystansu piłka trafiła w poprzeczkę. Drugą połowę, podobnie jak pierwszą w najlepszy możliwy sposób zaczął Cosmos. W 50. minucie, po pięknym strzale rzutu wolnego na trzybramkowe prowadzenie wyprowadził gości Geci.

Mimo sporej przewagi beniaminek nie ustępował w atakach, a wychodzącego na czystą pozycję Khomchenkę, w polu karnym faulował obrońca Korony. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Mykytsev. Nie upłyną kwadrans, a na tablicy wyników było już 5:0 po kapitalnym strzale z 30 metrów Yavorskyiego. Trzy minuty później znowu faulowany w polu karnym był Khomchenko i tym razem sam poszkodowany podszedł do karnego, zamieniając go na bramkę.

Korona Rzeszów - Cosmos Nowotaniec 0:6 (0:2)

Bramki: 0:1 Demianenko 6, 0:2 Demianenko 19, 0:3 Geci 50, 0:4 Mykytsev 62-karny, 0:5 Yavorskyi 76, 0:6 Khomchenko 79-karny.

Korona: Pawlus - Konefał, Daszyk, Szluz (80 Jaśkiewicz), Bober, Lukanzu ż (80 Tupalau), Pohorilyy, Mazur ż (89 Kot), Kolisz (70 Podolak), Reichel (89 Podiachev), Chaverra (83 Dudek). Trener: Andrzej Szymański.

Cosmos: Michura – Zastavnyi ż (63 Gomułka), Petryk, Piotrowski, Mykytsev, Roslyakov (63 Laskowski), Diaz (66 Bohomaz), Nahornyi (46 Hura), Demianenko, Diumasumbu ż (46 Khomchenko), Geci (66 Yavorskyi). Trener: Grzegorz Pastuszak.

Sędziował: Tomczyk (Jarosław). Widzów: 100.