4 liga podkarpacka. Derby dla jarosławian. JKS ograł na wyjeździe Piasta Tuczempy

Artur Bżdżoła
Kacper Rączka (przy piłce) miał spory udział w wygranej JKS-u
Kacper Rączka (przy piłce) miał spory udział w wygranej JKS-u Artur Bżdżoła
Derbowy pojedynek dostarczył sporo emocji. Po końcowym gwizdku cieszyli się jarosławianie, którzy po trzech porażkach z rzędu przełamali się i awansowali w ligowej tabeli. Duża w tym zasługa piłkarzy, którzy niedawno reprezentowali barwy Piasta – Kacpra Rączki oraz Bartłomieja Raby. Nietęgie miny w Piaście, bowiem mecz z kontuzjami zakończyli Sas, Barszczak i Buła.

W 4. minucie goście mieli okazję z serii „dwusetka”. Marek Soczek zagrał po ziemi w pole karne, piłkę przepuścił Kacper Rączka i Aleks Kopcio mając przed sobą jedynie bramkarza Piasta uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi padła bramka. Rzut wolny egzekwował były gracz JKS-u Damian Barszczak. Futbolówki nikt nie dotknął, przeleciała obok próbującego niefortunnie interweniować Dominika Lisa i wylądowała w siatce.

W odpowiedzi w dobrej sytuacji znalazł się Soczek, przełożył piłkę na lewą nogę, przymierzył tuż obok słupka. Z dystansu próbował również Karol Ptasznik, którego mierzone uderzenie świetnie obronił Krystian Buła. Pod koniec pierwszej połowy padło wyrównanie. Miejscowi stanęli, licząc na odgwizdanie pozycji spalonej, innego zdania byli rozjemcy, Rączka mając przed sobą tylko bramkarza przymierzył i piłka odbijając się od interweniującego Buły wylądowała w siatce.

Od początku drugiej połowy obie drużyny tworzyły sporo sytuacji. W 61. minucie Rączka uderzył głową i piłka wylądowała na poprzeczce. Chwilę później Soczek wbiegł w pole karne, wyłożył piłkę Rączce, lecz jego strzał został zablokowany, z dobitką pospieszył Kopcio i utonął w objęciach kolegów. W 65. minucie Sebastian Sobolewski sfaulował w polu karnym Łukasza Czuba i z rzutu karnego pewnie wyrównał Karol Wota.

W 78. minucie po dograniu Czuba bliski trafienia był Patryk Strawa, którego strzał wylądował na poprzeczce. Pięć minut przed końcem decydujący cios zadali goście. Mocno huknął Raba i bez szans był Buła. Bramkarz Piasta interweniował na tyle niefortunnie, że nabawił się kontuzji kolana. Trener Piasta będzie miał spory ból głowy, bowiem w jego zespole aż roi się od kontuzji kluczowych zawodników.

Piast Tuczempy - JKS Jarosław 2:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Barszczak 6, 1:1 Rączka 42, 1:2 Kopcio 63, 2:2 Wota 66-karny, 2:3 Raba 85.

Piast: Buła – Demski, Noga, Sobol, Harasz (46 Wiącek) – Buczkowski, Wota, Sas ż (79 Czubocha), Czub ż – Kogut, Barszczak (73 P. Strawa). Trener Marek Strawa.

JKS: Lis – Ptasznik ż, Szakiel, Saramak, Bartnik – Soczek (90+6 Krzyczkowski), Sobolewski, Borowski, Kopcio ż (72 Socha) – Raba ż, Rączka (90+2 Stankiewicz). Trener Arkadiusz Baran.

Sędziował Myszka (Stalowa Wola). Widzów 250.