4 liga podkarpacka. Ekoball Stal Sanok zremisował z Izolatorem Boguchwała [ZDJĘCIA]

bb
Ekoball Stal Sanok – Izolator Boguchwała 1:1 (0:0)0:1 Gajdek 71, 1:1 Niemczyk 72 Tomasz Sowa
Podział punktów nie zadowolił w pełni żadnej z drużyn, bo Izolator walczy o awans, a Ekoball nadal nie jest pewny utrzymania. Powody do satysfakcji mieli za to kibice, bo dane im było zobaczyć gola z cyklu "stadiony świata", w wykonaniu rutynowanego Damiana Niemczyka.

W pierwszej połowie gospodarze grali pod wiatr i słońce, a mimo to przez pół godziny udawało im się trzymać rywali z dala od własnej bramki. Dwa razy było groźnie w polu karnym wicelidera, ale akcje te nie miały finalizacji. W ostatnim kwadransie przed przerwą drużyna z Boguchwały przejęła inicjatywę. stalowcy mądrze się jednak bronili, a odnotować można chyba tylko bardzo mocny strzał Tomasza Nalepki z dystansu, po którym piłka poszybowała nad poprzeczką.

Po zmianie stron trwała zacięta walka o każdy metr murawy, co najwyraźniej nie podobało się arbitrowi, który żółtymi kartkami "częstował" jak najęty. Gra już zaczęło wydawać się, że może stanąć na bezbramkowym remisie, piłkarzom Izolatora prowadzenie dał Aleksander Gajdek, sprytną główką trafiając do sanockiej siatki. Odpowiedź stalowców była jednak błyskawiczna, bo wyrównali już minutę później. A to, co zrobił Niemczyk, kibice zapamiętają na długo. Po "związaniu" dwóch obrońców minął jeszcze trzeciego, następnie decydując się na lob niemal z połowy boiska. Wyszło mu idealnie, bo futbolówka trafiła pod samą poprzeczkę, tuż nad rękami rozpaczliwie interweniującego bramkarza. Gol - "stadiony świata"!

Wyrównujący gol dodał zawodnikom Piotra Kota skrzydeł i w końcówce mogli pójść za ciosem. Najpierw w dobrej sytuacji zbyt słabo główkował Andrei Trukhan, a w 87. min piłkę meczową miał na nodze Andrew Rivera. Tyle tylko, że strzelając z około 10 metrów posłał piłkę prosto w Dymytro Sydorenkę.

Damian NIEMCZYK, strzelec spektakularnej bramki dla Ekoballu Stal: – To mój drugi taki gol w karierze, no chyba, żeby liczyć też te z treningów... Remis uważam za sprawiedliwy, choć w końcówce była okazja, by wydrzeć zwycięstwo. Mimo wszystko punkt trzeba szanować, tym bardziej, że wywalczyliśmy go w meczu z wiceliderem, dla którego dodatkową motywacją z pewnością była porażka prowadzącej w tabeli Wiązownicy.

GEO-EKO EKOBALL STAL SANOK – IZOLATOR BOGUCHWAŁA 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Gajdek (71), 1:1 Niemczyk (72).

Ekoball Stal: Krzanowski – Gawlewicz, Rivera, Padiasek, S. Słysz – K. Słysz, Lorenc, Ząbkiewicz, Niemczyk, Bouteraa (67 Gąsior) – Trukhan.

Izolator: Sydorenko – Kasprzyk, Bogacz, Gajdek – K. Wilk, Ciemierkiewicz (84 Walas), Piękoś (69 Urbaniak), T. Nalepka, Worosz – J. Wilk (72 Ivaniuk), P. Nalepka.

Żółte kartki: Padiasek, Niemczyk, Bouteraa, Trukhan, Gąsior – Kasprzyk, K. Wilk, Nalepka, J. Wilk, Gajdek.

Sędziował: Lis (Jarosław).