4 liga podkarpacka. Geo-Eko Ekoball Stal Sanok przegrała na Wierchach ze Stalą II Mielec [ZDJĘCIA]

Bartosz Błażewicz
Stal II Mielec (na niebiesko) wygrała w Sanoku 2:0
Stal II Mielec (na niebiesko) wygrała w Sanoku 2:0 Tomasz Sowa
Mimo dużych ubytków kadrowych sanoczanie nieźle rozpoczęli sezon - 4 punkty w pierwszych dwóch kolejkach - i jeszcze na niespełna kwadrans przed końcem pojedynku z mielecką młodzieżą wydawało się, że w trzecim meczu z rzędu nie stracą gola. Ostatnie minuty należały jednak do rezerw Stali.

Pierwsza połowa nie przyniosła emocji - obie drużyny stworzyły po jednej sytuacji bramkowej. Najpierw zaatakowali goście, ale składną akcję Bartosz Bajorek sfinalizował niecelnym strzałem. W odpowiedzi z woleja uderzał Kamil Adamiak, tyle tylko, że w środek bramki. Ten sam zawodnik kolejne okazje miał po przerwie. Już w 47. min wyszedł na czystą pozycję, lobując golkipera Stali, ale futbolówkę zdążył wybić obrońca. Później pomocnik gospodarzy niecelnie główkował po kornerowej centrze.

Na niespełna kwadrans przed końcem wydawało się, że drugi w tym sezonie mecz u siebie sanoczanie znów mogą zremisować 0:0, jednak końcówka była skuteczna w wykonaniu mielczan. Wynik otworzyli w 77. min, gdy dalekie uderzenie Bajorka wylądowało na słupku, a Kamil Duszkiewicz dobijał do praktycznie pustej bramki. Miejscowi ruszyli do obrabiania strat, lecz brakowało im skuteczności (okazje Krystiana Kalemby i Łukasza Tabisza). W doliczonym czasie zwycięstwo gości przypieczętował Mateusz Wyjadłowski, na raty wygrywając bezpośredni pojedynek z Piotrem Krzanowskim.

GEO-EKO EKOBALL STAL SANOK – FKS STAL II MIELEC 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Duszkiewicz (77), 0:2 Wyjadłowski (90+1).

Ekoball Stal: Krzanowski – Ząbkiewicz, Lorenc, Władyka, S. Słysz – Tabisz, K. Słysz, Niemczyk, Adamiak, Kalemba – Sobolak (72 Pielech).

Stal II: Primel – Sosiński, Wyjadłowski (90+2 M. Pyryt), Kardyś (62 Marek), Wyparło – Galara (60 D. Pyryt), Poręba, Guca, Seweryn – Duszkiewicz (88 Lonczak), Bajorek.

Żółte kartki: S. Słysz – Guca. Widzów: 200. Sędziował Kantor (Dębica).