4 liga podkarpacka. Głogovia Głogów Małopolski pokonała Stal II Mielec

Głogovia pokonała Stal II Mielec 3:2
Głogovia pokonała Stal II Mielec 3:2 Michał Czajka
Głogovia Głogów Małopolski pokonała Stal II Mielec - w meczu sporo się działo i padło pięć bramek.

Mielczanie zaczęli bardzo aktywnie i od samego początku próbowali kreować akcje ofensywne. W 4. minucie piłę przed polem karnym dostał Sosiński i ładnym strzałem po ziemi nie dał szans Lipce. W kolejnych minutach lepiej zaczynała sobie poczynać Głogovia, ale Stal dobrze pilnowała dostępu do własnej bramki. Goście natomiast cały czas byli groźni i sprawiali dużo kłopotu defensorom gospodarzy.

Miejscowi jednak nie dawali za wygraną – aktywni byli Gil i Pyrdek, ale cały czas czegoś brakowało, a najbardziej dokładności. Wreszcie w 34. minucie z rzutu rożnego na 15. metr znakomicie dograł Chamera i kapitalnym strzałem z woleja popisał się Przemysław Pyrdek nie dając szans Gliwie. Do końca pierwszej połowy gospodarze mieli inicjatywę – w 42. minucie świetną okazję miał Dawid Pałys-Rydzik, ale nie trafił w piłkę. Chwilę później jednak ten sam zawodnik ponownie miał swoją szansę i tym razem już się nie pomylił i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Drugie 45 minut znowu mocniej zaczęła Stal – piłkarze trenera Sebastiana Bajorka przycisnęli, ale tym razem Głogovia grała czujnie w defensywie i nie było większego zagrożenia dla bramki Piotra Lipki. Miejscowi podobnie jak w pierwszej połowie stopniowo odzyskiwali pole i przesuwali się pod bramkę Gliwy. Jednak ani jedna, ani druga strona nie potrafiła sobie stworzyć klarownych sytuacji.

W 67. minucie mecz mógł zamknął Bartłomiej Buczek, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Gliwą. Chwilę później jednak bardzo dobrze lewym skrzydłem ruszył Gil, wyłożył piłkę na 10. Metr, nie trafił w nią Pyrdek, ale za nim nadbiegł Płonka i pewnym strzałem podwyższył na 3:1. Młodzi mielczanie jednak się nie poddawali i na trochę ponad 10 minut przed końcem zdobyli kontaktowego gola – po rzucie rożnym głową Lipkę pokonał Szumilas.

Końcówka była bardzo wyrównana, ale żadna ze stron gola już nie zdobyła.

Głogovia Głogów Małopolski – Stal II Mielec 3:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Sosiński 4, 1:1 Pyrdek 34, 2:1 Pałys-Rydzik 44 3:1 Płonka 69, 3:2 Szumilas 79.

Głogovia: Lipka – Kłak, Hus, Buczek (90 Tarnowski), Gil, Chamera, Pałys-Rydzik (83 Pilecki), Załucki, Płonka, Kloc, Pyrdek. Trener Jakub Słomski.

Stal: Gliwa – D. Buczek ż, Zięba, Osuch, Wyparło, Seweryn, Lonczak (51 Wyjadłowski ż), Poręba (51 Galara), Kłos, Duszkiewicz, Sosiński (51 Szumilas). Trener Sebastian Bajorek ż.

Sędziował Tomczyk (Jarosław). Widzów 50.